Skocz do zawartości

Uruchamianie Sie Red Hat


elmo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Red Hat 7.2 i mam taki problem...

Ładuje mi sie linux (ok,ok,ok....)następnie pojawia mu się "login: ". Po chwili wczytuje się dalej i dochodzi do momentu "starting lpt: Not printer" czy jakoś tak. Następnie wyświetla się z boku zielone "ok" i dalej nic...

 

problem jest na tyle złożony, że ...

1. Nie znam ani loginu ani hasła

2. Zainstalowny jest na linuksie bardzo ważne oprogramownie które nie mam na płytcie ani nigdzie

 

Czy da się jakoś to odratować .... to bardzo ważne

 

P.S. moj nr GG 5741559 <- naprawde bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo to nie jest taki zwykły komp PC.....

To jest szafa grająca (w ładnej stylowej szafie wrzucony jest zwykły komp PC i jest do niego podłączona jakaś karta która obsługuje porzeranie monet, monitor jest wbudowany w szafe) w której odpala się narmalnie RedHAt 7.2 i jakis odtwarzacz mp3 jeśli gostek wrzuci monete to moze sobie wybrac jeden utwór do odegrania....

no i sprostóje to nie jest moja szafa grająca tylko jakiegoś tam pensjnatu i mój brat nie wiadomo jak ją rozwalił....

 

PS szafa ta jest kupiona "z ulicy" gostek nie dostał nic do niej(zadnych info o haśle czy płyty z oprogramowaniem)

 

Wiem jak dostać sie tam do partycvji przez knoppixa ale ja chce naprawić to a nie formatować bo nie mam skąd wziąć oprogramowania do tej szafy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam ani loginu ani hasła

Nie są Ci potrzebne. Uruchom system w trybie single. Jak to zrobić, znajdziesz w manualu Red Hata 7.2. Jak już dostaniesz się do systemu, przemontuj główną partycję do zapisu (jak to zrobić w tym samym manualu). Wtedy wklepujesz

passwd root

i zmieniasz hasło. Uwaga! Zmiana hasła roota może okazać się niepotrzebna, przynajmniej na tym etapie diagnostyki.

 

2. Zainstalowny jest na linuksie bardzo ważne oprogramownie które nie mam na płytcie ani nigdzie

Napisałeś wcześniej, że zatrzymuje się na ustawianiu drukarki. Mógłbym podać jakieś polecenie, które wyłącza tę usługę, ale... w Red Hacie i Fedorze bywa tak, że te komunikaty przy uruchamianiu systemu się zamrażają i system działa w tle, więc to co jest na ekranie nic nie sugeruje. Dlatego jeśli już uruchomisz system w trybie single wklep podejrzane linie z:

cat /var/log/messages

 

P.S. moj nr GG 5741559 <- naprawde bardzo ważne

Od tego mamy forum, żeby ktoś mógł skorzystać z Twoich doświadczeń. Dlatego w publicznych miejscach panuje zasada niepriv.

 

Mogę spytać o dokładny model sprzętu i kroki jakie należało podjąć, żeby zepsuć system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie powiesz nam jak ja Twoj brat rozwalil to nie bardzo widze mozliwosc pomocy...

 

Loginu i hasla prawdopodobnie nie potrzebujesz - system otwiera sesje automatycznie... prawdopodobnie nie wstaja Xy - ale bez szczegolow nic nie zdzialamy, obawiam sie.

Pozdro

 

 

//===== edit =====

Wiedzialem, ze za dlugo gadalem przez telefon... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...