Skocz do zawartości

Instalacja Z Dvd Poprzez Livecd


Lasio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś podać sposób instalacji Fedory 7 z DVD umieszczonego na dysku. Posiadam płytkę Fedora-7-live, z której mogę odpalić system, nie mam USB ani DVD-ROM. Chodzi mi o jakieś komendy, które mółgbym wpisać po uruchomieniu systemu z liveCD, żeby podmontować partycję FAT32 na której trzymam DVD, a potem uruchomić z niej instalacje. Zależy mi na instalacji z DVD, bo jest tam podobno ręczny wybór pakietów, a z liveCD to instaluje i nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmontować partycję FAT32 na której trzymam DVD, a potem uruchomić z niej instalacje.

 

Nie sądzę, żeby tak się dało zrobić. W Twoim przypadku jak masz ten obraz, to najlepiej byłoby zamontować go "na pętli" na drugim komputerze i udostępnić zawartość przez ftp. Wtedy wystarczy Ci minimalny obraz instalacyjny i wybór źródła instalacji. LiveCD się nie bawiłem, więc nie wiem czy można też tam wybrać źródło.

 

Montowanie:

mount -t iso9660 -o ro,loop obraz_dvd.iso /jakiś/katalog

 

Wybór instalacji

linux askmethod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mam IBMa t40 i DVD mi strajkuje podczas instalacji, dlatego chciałem ściągnąć wesję na CD. Znalazłem tylko live CD i zainstalowałem. Niby działa, ale cóż, nie wersja DVD zawieraprawie 4 giga danych, więc sporo mi brakuje teraz. Co mam zrobić by dograć pozostałe dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy linux, nigdy się nim nie bawiłem za bardzo, aczkolwiek już od dawna się za to zabierałęm i wszystko sypało się podczas instalacji (jak niedawno odkryłem problemem było moje DVD). Nie mam pojęcia czego mi grakuje, ale zainstalowałem fedorę z live CD więc czegoś musi brakować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale zainstalowałem fedorę z live CD więc czegoś musi brakować...

Skoro nie wiesz czego Ci brakuje, to znaczy ze nie brakuje Ci niczego ;)

 

Powaznie. Wszystko wyjdzie w praniu (czyt.: w czasie uzywania) :)

Jak Ci bedzie czegos brakowac - to sobie doinstalujesz bez problemu yumem (zakladam ze masz dostep do sieci spod tego systemu). Po zainstalowaniu z LiveCD masz wpelni funkcjonalny system...

 

Zacznij od doinstalowania niewolnych kodekow i sterownikow - ale to musial bys zrobic i tak, nawet po instalacji z DVD.

 

Powodzenia w oswajaniu linuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę tu pośmiecę, ale jak już pisałem nigdy nie bawiłem się linuksem i nie wiem co robić. :)

Potrzebuję kodeki do filmów, jakiś komunikator (GG i Jabber). Mam nadzieję, że dalej dam radę sam. Już dowiedziałem się, że większość programów instaluje się przez yum, ale jak je wyszukiwać?

 

Ponadto mam problem z środowiskiem graficznym: jakie lepsze KDE, czy GNOME? I jeżeli chciałbym zmienić, to jak to zrobić? :)

 

Na koniec jeszcze chciałbym się zapytać, czy zna ktoś jakiś dobry przewodnik, czy książkę o Fedorze? Chciałbym ją dokładnie poznać, a jedyne co do tej pory znalazłem to "Fedora Core 2 dla każdego" wydawnictwa Helion. Jednak jest to książka o drugim wydaniu Fedory i nie wiem na ile mi pomoże zrozumieć zasady używania tej dystrybucji Linuksa.

 

 

//===== edit (exbros) =====

 

Z komunikatorem już sobie poradziłem. :)

 

Już nie potrzebuję pomocy. Znalazłem odpowiedni temat i już tam będę pytał, a nie śmiecił tutaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...