Skocz do zawartości

Problemy z Instalacją


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatniu Fedore Core 1 na 3 płytkach. (do tej pory miałem Red Hat 7.1) Podczas instalacji zatrzymuje mi się instalator na formatowaniu partycji niezależnie czy w trybie graficznym czy w tekstowym.

Podczas upgrade'u zatrzymuje mi się na wyszukiwaniu zainstalowanych składników systemu.

We wstępie do instalacji wykonywany jest test 3 płytek, przechodzi bezbłędnie.

Może ktoś miał podobny efekt lub wie jak sobie poradzić z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade z 7.1 to raczej nie zrobisz, a co do tego formatowania to spróbuj może troche dłużej poczekać aż tam się wszystko dobrze przetrawi :wink: (szczególnie jeżeli to duża partycja)

I napisz więcej szczegółów o swoim sprzęcie. A przy formatowaniu to dioda na obudowie się świeci czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet: dysk samsung 20GB, 254M RAM, dioda dysku nie miga :lol: , nie ma znaczenia ile trwa instalacja ostatnio przerwalem ją po 24 godzinach,

pod trybem tekstowym zatrzymuje się na 11% zformatowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj te płyty sprawdzić u kumpla. Jeżeli u niego wszystko będzie dobrze, to spróbuj sformatować u niego swój dysk (oczywiście najpierw go do niego zanosząc :) ) Jakby u niego udało się sformatować twój twardziel, to znaczy że masz jakiś koflikt wewnątrz kompa.

 

Dla przykładu:mój kumpel nie może zainstalować win (chyba xp), bo płyta główna ma konflikt z kartą graficzną i musi wtedy przełożyć inną, starą grafike, aby instalator ruszył. Wiem, że win xp to nie to samo co linux (w tym wypadku Fedora) ale może to oto chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet: dysk samsung 20GB, 254M RAM, dioda dysku nie miga :lol: , nie ma znaczenia ile trwa instalacja ostatnio przerwalem ją po 24 godzinach,

pod trybem tekstowym zatrzymuje się na 11% zformatowania,

 

24 h!?! :shock: :shock: :shock:

 

nie to coś masz z dyskiem ... to niemożeliwe... na początek:

 

sprawdz kontrolery

ewentualnie sprawdz dysk --->

możesz to zrobić np takim programikiem jak Ranish Partition Manager

.... heheheh wiem to nie jest programik linuxowy (przynajmniej nie znam takiej wersji) ale jak używałeś wcześniej windy to zapewne go znasz i sobie poradzisz...

 

a jak możliwość to zrób jak Ci radził lszk sprawdz gdzieś swój dysk...

 

ja stawiam na wadliwy kontroler lub "bad sectors" ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...