Skocz do zawartości

Problem Z Radiem Na Wszystkich Dystrybucjach Linuksa


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :rolleyes:

Postanowiłem napisac posta w tym dziale o problemie którego nie moge rozwiazac ani na fedorze ani zadnej innej dystrybucji linuksa.

Mam karte tv KWORLD LTV 883 RF , chipset CONEXANT 23883

Praktycznie kazda dystrybucja wykrywa tuner zawarty w karcie tv jako TEA5657 PHILIPS. Czytałem w źródłach jadra plik CARDLIST i tam pisze jaki numer odpowiada poszczególnym typom kart tv i tunerom które w nich są.

Zastosowałem wiec parametryCARD=16 TUNER=62 RADIO=1

Przy takich parametrachtelewizja działa ale programy przeznaczone do współpracy z czescia FM karty telewizyjnej nie widza wcale urzadzenia /dev/radio

Szukałem na kilku forach linuksowych i na tym postów na tematy zwiazane z moim modelem karty tv. W rezultacie poszukiwan doszłem do ustawienia ;

CARD=16 TUNER=38 , na takim ustawioeniu działa telewizja ale radio nie działa

Programy do radia czyli KRADIO , GNOMERADIO , RADIO , FMTOOLS, wyczuwaja obecnosc sygnału z anteny bo ikonka"masz radiowy" powieksza sie i ikonka "stereo" miga ale nie ma dzwieku tylko SZUM :blink:

Ale co wazne w tym momencie ; czestotliwosci jakie wychwytuja programia do radia nie odpowiadaja całkowicie rzeczywistosci .

Na liscie wykrytych stacji sa takie czestotliwosci na których zadna stacja nie istnieje i nie nadaje w mojej okolicy.

Próbowałóem róznych kombinacji numerów karty i tunera, niestety rezultat tych prób jest zaden czyli na niektórych liczbach telewizja działa , ale radio na zadnej z kombinacji numerów które próbowałem. Jesli jest wsród tutejszych forumowiczów ktos kto ma taki sam lub podobny kodel karty tv na tym samym chipsecie czyli CONEXANT 23883 i tez miał problem ze zmuszeniem czesci "radiowej" swojej karty tv do pracy to prosiłbym bardzo o porady.

Na Windows poprzez program PVR+ działa zarówno radio jak i tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mi radio dziala bez problemu na tej karcie (KWORLD Ltv883 Rf , Cx28883) (jak i rowniez TV) a mam ustawione:

 

/etc/modprobe.conf

alias char-major-81 cx23883 
alias char-major-81 videodev 
alias char-major-81-0 cx23883 
options cx88xx card=16 tuner=5

 

do TV uzywam: Zapping TV (skompilowany z zrodel)+ zvbi (yum)

do radia: Gnomeradio (yum install gnomeradio)

 

wszystko ladnie smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...