Skocz do zawartości

Acer + Fedora 7


haotix

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór:)

Witam nowych kolegów, miło iż jestem tu z wami bym bardziej się cieszył gdybym mógł odwiedzać forum pod nasza ulubiona Fedorą:) jednak rzeczywistość płata figle:( ciągle się uczę chyba jak każdy z nas! No więc problem który poruszam dotyczy instalacji Fedory na laptopach Acera wypsażonych w karty GEFORCE GO 7300. Otóż przy instalacji 7 i 6 pojawia sie problem bodajrze z synchronizacja. (ekran zaczyna migac na czarno)

Kiedys juz poradziłem sobie z tym problemem jednak nie pamietam jak:\

 

Mam nadzieje że nie znudziłem was zbytnio, i że odpowiedz bedzie szybka:)

z gory dziekuje za pomoc;)

pozdr@wiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jest asus czy acer?

Czy ten problem występuje podczas instalacji czy już po?

Jeżeli podczas, to spróbuj zainstalować system z trybu tekstowego, a następnie zainstaluj sterowniki do grafy.

Jeżeli dzieje się to już po instalacji, to spróbuj tego myku ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z synchronizacja pojawia sie w Xach czy takze na czystej konsoli? Jesli tylko w trybie graficznym, to problem na 90% powinien zostac rozwiazany przez sterowniki, wiec do tego co napisal lszk ja bym dodal konkret - jesli masz dostep do sieci: po uruchomieniu systemu przejdz na konsole tekstowa ([Ctrl]-[Alt]-[F1]...[F6]), zainstaluj repozytorium livna (rpm -ivh http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm), zupdateuj caly system (yum update), zrestartuj ponownie pod nowym jajem na uaktualnionym systemie, ponownie do konsoli tekstowej, zainstaluj sterowniki wraz z zaleznosciami - yum o to zadba (yum install kmod-nvidia), restart.

 

Jesli po restarcie nadal bedziesz mial klopoty - daj znac, bedziemy walczyc dalej :)

 

Jesli nie masz dostepu do sieci to zabieg bedzie troche bardziej skomplikowany - ale tez daj znac, bedziemy walczyc.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach... przepraszam ze dopiero teraz pisze, nie mialem czasu (duzo pracy)! Wracajac do tematu koledzy ekran "siada" przy probie instalacji raficznej wiec tylko gdy wgrywa sterowniki dla karty instalator:( odnajduje je prawidłowo :blink: ===> probing nvidia GO7300 lecz po chwili czarne tlo i kreski :( tylko kursor bez zmian :( alternatywą była instalacja w trybie textowym lecz i w nim w pewnym momencie pojawia sie ten sam problem:( prosze o szybki post poniewaz jestem w kropce :( moja dalsza nauka stanela pod znakiem zapytania :(

===> a moze wiecie jak "pomiejszyc" partycje windows, nie mam wolnego obszaru a nie chce tracic danych i windowsa chodzi o "pomiejszenie" :) partycji NTFS :) ale bez użycia płatnych narzedzi... a i koledzy bez odpowiedzi prosze to sciagnij sobie cracka bo tego nie zniose :)

 

\

...czy instaler fedory ma owa opcje :?:

oraz czy uda sie uruchomic graficzna instalacje na moim Acerku :?: ...

-tego oraz wielu innych interesujacych rzeczy dowiemy sie w nastepnym odcinku.... ups... poscie :P

\

pozdr@wiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/...no coz w instalacji textowej natomiast pojawia sie problem mianowicie wyjatek zaraz po starcie instalacji:(

\wystapil wyjatek

file"/usr/lib/anaconda/yuminstall.py",

line 159, in callback itd. itp.

 

naprawde nie wiem co robic:( sprobuje z fedora 6 a potem upgraduje jak wzystko sie uda do 7!!!

mysle ze wina nie lezy po stronie samej karty, moze odswierzanie albo poprostu fakt iz rozdzielczosc mojego notebooka to 1280x800 dosc niestandardowo:(((

ach zycie bez pingwinka :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie istnieje jak np. w knoppixie możliwosc wyboru pomiedzy rozdzielczosciami przy instalacji? moze bym wybral tryb np.640x480 albo cuś:) i problem by znikł! chodzi np. o dopisanie liniki przed bootowaniem!!!

bardzo zalezy mi na tym by byla to fedora od red hata!!! dlatego draze tak ten temat!!!

inne dzialaja np. mandriva czy knoppix:( a fedorka:(((

czemu, czemu...:((

 

mam ekran widescreen 16:10... stad tez nietypowe rozdzielczosci 1280x800, prosze nic nie pomaga, a do tego wszystkiego jeszcze instalacja textowa padla przez wyjatek i to na instalacji yum'ka :(((((\

 

czy znajdzie sie ktos kto pomoze zakonczyc ten watek!!!???!!!

(prosze o jak najszybszą pomoc!!!!)

 

pozdr@wiam, kolegofff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...