Skocz do zawartości

Instalacja F7 I Problem...


johnyk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zainstalować F7 na Duronku 950. Sprzęt jest ok, MDV2007.1 hula piknie ale mnie wpienia (multimedia sa dziwne) więc stawian F7. Wybrałem instalację graficzną, wybrałem pakiety i podczas sprawdzania zalezności dopwiaduję się, że nie można odmontować /mnt/source i mam sprawdzić na tty2 czy nie używam tegoz urządzenia. Próbowałem odmontować ręcznie ale nie da rady (nawet -f). Jakies pomysły? Dodam, ze MDV2007, PCLOS, Ubuntu zainstalowałem bez problemu. Co mam zrobić? Jakiś wpis przy bootowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.linuxforums.org/forum/redhat-fe...check-fail.html

 

 

Quote:

Originally Posted by Woody Ochs

Evidently I'm doing something wrong whenever, and only when, I attempt to download a Fedora installation image. I can download the images accurately and then burn them to CDs accurately, but when I then try to use those CDs to install the Fedora System the Installation's Media Check scan reports a failure. I've experienced this problem with the 64bit versions of Core 4 and Core 5, and I have noticed quite a few posts on various fora by people experiencing this same problem. It would seem that you posting here, though, would have either avoided or overcome such a difficulty: How did you do it?

Let me apologize for not having got back earlier to the Forum with what amounts to a half-assed resolution for this problem: Evidently you need to add the "--pad" optionn to "cdrecord" when you burn these CD images. I don't know why, and I doubt that you can extract any sort of logical explaination from the Fedora People. CD burns with "K3b" evidently add that "pad"; as for "growisofs" I can't say.

 

Być może pomoże :) Szybko tłumacząc chodzi o dodanie opcji "pad" przy nagrywaniu płyty. K3b dodaje ją automatycznie w konsolowym cdrecord trzeba dodać "--pad". Czym nagrywaliście płyty ? (program)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.linuxforums.org/forum/redhat-fe...check-fail.html

Być może pomoże :) Szybko tłumacząc chodzi o dodanie opcji "pad" przy nagrywaniu płyty. K3b dodaje ją automatycznie w konsolowym cdrecord trzeba dodać "--pad". Czym nagrywaliście płyty ? (program)

no ja nagrywalem pod windowsem nero albo alcoholem.

Czym wypalic plyte pod windowsem zeby dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(IFO/BUP 32K Padding) tak może się nazywać ta opcja. Poszukaj w opcjach programów, więcej ci już raczej nie pomogę bo sam do końca nie jestem w problemie obeznany, tylko po prostu lepiej niż Ty przeszukuje google :) hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nagrywalem pod windowsem nero albo alcoholem.

Czym wypalic plyte pod windowsem zeby dzialalo?

 

Obrazy Fedory wypalalem pod windowsowym Nero setki razy - jeszcze sie nie zdazylo, zeby poprawnie sciagniety obraz (sprawdzona suma sha dla *.iso) nie przeszedl mediacheck po zbootowaniu lub powodowal jakiekolwiek problemy przy instalacji.*

 

*-nie dotyczy padajacych napedow CD/DVD-R i/lub uzywania wysokiej predkosci przy wypalaniu na kaszaniastych nosnikach i/lub uzywania nosnikow wielokrotnego zapisu RW...

 

Problemy ze zbootowaniem z wypalonej plyty (zwlaszcza DVD) to inna para kaloszy

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...