Skocz do zawartości

Podstawy Instalacji


larox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

1) Niedawno zainstalowałem Fedore 5 na osobnej partycji. Mam również zainstalowany Windows XP. Z windowsa korzystam juz od

dłuższego czasu i chodzi strasznie mulasto wiec chce go przeinstalowac. Wiem jednak ze jak to zrobie to po wlaczeniu komputera

nie bede sie mogl dobrac sie do Linuksa bo nie wyswietli sie ekran z mozliwoscia wyboru systemu. Czy jest na to jakis sposób?

 

2) Mam procesor Core 2 Duo. Wiem, ze Fedora 7 jest specjalnie przygotowana do tego typu sprzetu. Chcialbym ja sciagnac

tylko nie wiem jak. Trafilem na strone http://fedoraproject.org/ niestety nie wiem która konkretnie wersje sciagnac. Nie rozumiem

oznaczen i typu i386. Jak moge ustalic swoj typ architektury. Po drugie jak wejde w Download Mirrors na podanej wyzej stronie

to mam do wyboru http lub ftp. Jak w to otworze wyswietlaja sie katalogi. Jak w takim razie to sciagnac tak zebym mial plytke taka jak dodaja do gazety.

 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Wiem ze to elementarne zagadnienia wiec

prosze o wyrozumialosc zaawansowanych uzytkownikow Linuksa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. poszukaj o grub-install , było na forum sporo razy już

2. Jeżeli dobrze pamiętam to C2D to 64-bitowy procesor, więc masz do wyboru:

-ściągnąć i386 (wersja również na starsze procesory)

-ściągnąć x86_64 (tylko na procesory 64-bitowe)

Co do płytki to po ściągnięciu i sprawdzeniu sum kontrolnych po po prostu wypalasz na płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jednak ze jak to zrobie to po wlaczeniu komputera

nie bede sie mogl dobrac sie do Linuksa bo nie wyswietli sie ekran z mozliwoscia wyboru systemu.

 

?? No z tego co mi wiadomo to GRUB siedzi w MBR a nie w pierwszym sektorze dysku (chyba że przy instalacji wybrałeś inaczej) więc jak wywalisz WinXP i zainstalujesz na nowo to nie pozbędziesz się GRUBa tak łatwo... można to zrobić jedynie poleceniem fdisk /mbr i to spod Win98 najlepiej.

 

Pozdrawiam.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

A jeżeli go stracisz to faktycznie, wystarczy rescueCD, potem chrootowanie i instalacja gruba. Ale moim zdaniem nie będzie to potrzebne. Mało tego - nawet wpisów nie trzeba będzie zmieniać, bo instalujesz WinXP w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...