Skocz do zawartości

Mplayer


czyzo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mplayer-em. Nie odtwarza mi wielu formatów. Między innymi *.wmv. Poza tym przy odtwarzaniu filmów *.avi (jakiś divix) film nie leci, tj. musze go przewijac ręcznie - klatka po klatce, no i jest wtedy bez głosu. Jak go odpale kilka/kilkanaście razy to czasami zaskoczy i się dobrze odtwarza. Problem ten ma miejsce przeważnie wtedy gdy film jest z tekstem i jak usune plik z tekstem to czasami zaczyna wszystko wracać do normy. Tak się dzieje z wszystkimi wersjami mplayer-a. Domniemam iz problem tkwi w kodekach. Sciągnolem pakiet wszystkich kodeków ze strony: http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/...0040916.tar.bz2 (chyba dobre ?) i probówałem je zainstalować - zgodnie z instrukcjami - (tj. dodalem do /usr/local/lib/codecs), ale nie dało to porządnego (żadnego) efektu.

Może ktoś wie co mam z tym zrobić ??

Tym którzy odpiszą z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnolem pakiet wszystkich kodeków ze strony: http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/...0040916.tar.bz2 (chyba dobre ?) i probówałem je zainstalować - zgodnie z instrukcjami -  (tj. dodalem do /usr/local/lib/codecs), ale nie dało to porządnego (żadnego) efektu.

Może ktoś wie co mam z tym zrobić ??

Ale czy te kodeki dałeś przed kompilacją MPlayera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala i przed i po kompilacji mplayer-a, rowniez przed i po instalacji mplayer-a z pakietu 'rpm''. Przenioslem kodeki do /usr/lib/win32. Teraz jak proboje odtworzyc plik wmv to mam: naruszenie ochrony pamieci (zrzucono core) :blink: . Nie wspomne juz o tym ze probuje podzielic neostrade wedlug postu: http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...st=0entry6657 i oczywiscie nie dziala... FC1 dzialalo znacznie lepiej - przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadz sie - w twoim przypadku

Jak da mnie wywal mplayera (cokolwiek znim robiles), zainstaluje apt, dodaj repozytoroim (nowe) mplayer'a i normalnie zainstaluj mplayera'a cala reszte (skiny, gui) z paczek (w koncu XXI wiek - zart jakby co).

No normalnie nie powinienes miec problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apt udalo mi sie zainstalowac, niestety nie moge poradzic sobie z zainstalowanie sinapitc-a. Jak probuje skompilowac kod to pisze ze potrzebuje xmilto, jak probuje skompilowac xmilto to mi wyzuca nieznany blad. Tak wiec znalazlem pakiet rpm synaptic-a, ale ten wymaga pakietu rpm apt (ktory posiadam). No wiec instaluje:

[root@tytan apt]# rpm -Uvh apt-0.5.15cnc6-0.fdr.11.2.i386.rpm synaptic-0.53.3-18.rhfc2.at.i386.rpm
ostrzeżenie: synaptic-0.53.3-18.rhfc2.at.i386.rpm: Sygnatura V3 DSA: NOKEY, key ID 66534c2b
błąd: Niespełnione zależności:
       apt = 1:0.5.15cnc6 jest wymagany przez synaptic-0.53.3-18.rhfc2.at
[root@tytan apt]#

Nie bardzo rozumiem komunikatu rpm-a ?? Czego on ode mnie oczekuje ?? Moze nie sciagnolem tego co powinienem (chociaz pisalo Fedora Core 2). No i skad mam wziasc te repozytoria (i co to jest) ? Krotko mowiac nadal nie dziala mi mplayer :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APT

SYNAPTIC

 

jak zainstlujesz juz (_apt'a_ → apta) ORT to dodaj repozyttoria.... apt-get install synaptic... i wszystko bedzie w porzasiu.. [ nie musisz instalowac synaptica z paczki.. ]

 

Ps. heh Dev szybszy o 2 min. ;)

 

Ps2. apt-0.5.15cnc6-0.fdr.11.2.i386.rpm a to nie jest do fc1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony http://www.fedora.us/wiki/FedoraHOWTO pobrałem program apt, no to chyba do FC2 (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT. No mniejsza z tym. Zgodnie z zaleceniami zainstalowałem synaptic-a. Niestety nadal nie wiem jak za jego pomocą (lub tego apt) zainstalować mplayer-a !? Przewija się tu temat repozytoriów (czy czegoś takiego), co jednak niewiele mi mówi. Doszedłem że są to linki to stron z których są pobierane najaktualniejsze pakiety. Ale jak chce dodać mplayer-a: apt-get install mplayer to pisze że nie ma tego pakietu. Zatem pewnie trzeba zaktualizować liste tych repozytoriów. Jakieś propozycje w tej materii ? Wielkie dzięki wszystkim za pomoc gydż jestem zielonym jak szczypiorek na wiosne użyszkodkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj zainstalowac MPlayer'a korzystajac z tego: http://www.fedora.pl/site/index.php?option...id=55&Itemid=34

Co do dzielenia Neostrady, to zrob sobie taki pliczek:

#!/bin/sh
                                                                                                                            
# Podnoszenie interfejsu eth0
ifconfig eth0 10.10.10.1
                                                                                                                            
# Uruchomienie przekazywania pakietow
echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
                                                                                                                            
# Czyszczenie tablic iptables (NAT i Filtrowanie)
iptables -F -t nat
iptables -X -t nat
iptables -F -t filter
iptables -X -t filter
                                                                                                                            
# Odrzucenie i brak zezwolenia na forwardowanie pakietow
iptables -t filter -P FORWARD DROP
                                                                                                                            
# Przepuszczanie pakietow z sieci lub przeznaczone dla sieci
iptables -t filter -A FORWARD -s 10.10.10.0/255.255.255.0 -d 0/0 -j ACCEPT
iptables -t filter -A FORWARD -s 0/0 -d 10.10.10.0/255.255.255.0 -j ACCEPT
                                                                                                                            
# Udostepanianie Internetu przez Maskarade
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.10.2 -d 0/0 -j MASQUERADE

Nie zapomnij nadac mu praw wykonywania: chmod +x nazwa_pliku

 

Powodzenia, powinno dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do mplayera....

to wystarczy sciagnac z oficjalnej strony

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html

(proponuje pobrac z polskiego mirrota ;p)

Pamietaj sciagnij tylko rpmy dla fc2 ( o ile masz fc2 :P )

 

Albo zainstaluj mplayerka przez (_apt'a_ → apta) ORT link do apta i synaptica ( dla fc2 !!!) podalem wyzej...

po zainstalowaniu tych paczek.. wystarczy przez roota editować plik /etc/apt/sources.list

(ja zawsze robie tak...1.wchodze do terminala, 2. wpisuje su 3. wpisuje gedit /etc/apt/sources.list)

tam trzeba dodać repozytoria... (info o tym jest mnostwo na forum i google)

i pozniej w terminalu

1.apt-get update (uaktualnie liste paczek... dodaje te z nowych repozytoriów)

2.apt-get dist-upgrade (tzw. inteligentny upgrade... inteligentny bo sam prooboj sobie poradzic z zalezonsciami itp. ) [ jest tez apt-get upgrade ( upgrade nie inteligentny ;P)

Ten punkt można nazwać "aktualizacją systemu"

 

dodatki:

3.apt-cache search nazwa_paczki (szukaj paczki)

4.apt-get install nazwa_paczki (instalacja paczki)

 

Jak nie lubisz terminala (radze go polubić :P )

Zawsze mozna zainstalować gui ( graficzny interfejs uzytkownika- chyba tak to sie fachowo zwie :P)

dla (_apt'a_ → apta) ORT pod nazwa synaptic... albo z podanego wyzej linku do rpm.. albo

5.apt-get install synaptic

a nastepnie:

6.wpisujemy su

(poniewaz synaptic musi zostac uruchomiony z poziomu (_root'a_ → roota) ORT)

7. synaptic

 

 

Jak juz poradziles sobie z tym wszystkim to nic... moze to co napisalem przyda sie komus innemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawę ujmę nastepująco. Zainstalowałem sobie FC3 test 2. Próbowałem uaktualnić FC2 do FC3 test 2 ale niestety po tym zabiegu system już nie wstał - grub sie nie ładował. Nawet jak odpaliłem z plytki rescue to się nie dało zainstalować gruba - nawet sie nie dalo podmontować dysku bo sie cos popierdoliło. No ale jak od nowa zainstalowałem FC3 test 2 to jakoś wystartował. I tu już mplayer działa bez zarzutu. Terminal lubie bo dużo z niego korzystałem jak chodziłem do liceum i tam byl tylko telnet na maszyne z freebsd.

Mam teraz nowy problem. Mianowicie często korzystam z programu VMware Workstation do odpalania Windy (jest wiele programów ktore są tylko pod tym). Niestety nie mogę zainstalowacć VMware pod FC3 test 2. Wykrzacza mi sie przy kompilacji. Może ktoś z Was już to robil i może mi pomóc. Mam VMware-workstation-4.5.1-7568.i386.

Druga sprawa to ustawiłem sobie serwer ssh. Mam neo+ i co jakiś rozłącza sie i zmienia IP. Zebym mógł sie na niego zdalnie zalogować potrzebuję aktualny IP. Moje aktualne rozwiązanie to dodanie do pliku /etc/cron.hourly/ pliku getip o kodzie:

#!/bin/sh

grep local\ \ IP /var/log/messages | tail -n 1 | cut -b 52- > /root/ipadres

scp /root/ipadres [email protected]:/public_html

no i oczywiście zestawiłem klucze. Ale pewnie da się to zrobić jak pppd restartuje połączenie, żeby wtedy tylko przesyłał adres IP.

No jeszcze mam problem serwerem samba ale to może jak sobie sam nie poradze to wtedy się zapytam :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...