Skocz do zawartości

Emulator Ps2


Ripi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Czołem najlepszym w tej chwili emulatorem PS2 jes PCSX2, ale ... nie pograsz na pc w gry na ps2 (jeszcze) z dwóch powodów

1. emulator jest ciągle rozwijany, i nie jest kompatybilny z wszystkimi tytułami

2. by móc emulować na komputerze ps2 trzeba mieć sprzęt z najwyższej półki, obecnie do tego celu są procesory intel core 2 duo, 64 bitowy system, i potężna karta graficzna pokroju geforcow serii 7 i 8 z wyjątkiem modeli x2000, a to także nie gwarantuje ze gry będą działały ze pełna prędkością (60 fps)

 

poleceam strony

polska dotyczace amulacj psx i ps2

oficialna strona PCSX2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup zgadzam się lista jest taka sobie (chyba około 50% podobno grywalne :P) aczkolwiek bez porządnego sprzętu ani rusz... zalecam pozostać przy ePSXe póki co :P (to emulator Play Station 1) na to również są hity i wspaniałości :)

Jeszcze coś... 60 FPSów to będzie ciężko skoro ja miałem tak, że z 1 MB grą dołączoną do emulatora bodajże GameCube i po majstrowaniu w opcjach uzyskałem 10-11 FPS i to był zwyczajny PING PONG :D od tego czasu wiele się może zmieniło ale to dla porównania ogólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś... 60 FPSów to będzie ciężko skoro ja miałem tak, że z 1 MB grą dołączoną do emulatora bodajże GameCube i po majstrowaniu w opcjach uzyskałem 10-11 FPS i to był zwyczajny PING PONG biggrin.gif od tego czasu wiele się może zmieniło ale to dla porównania ogólnego...

Myślę, że 60 fs będzie realne w (nie)dalekiej przyszłości, ja na swoim sprzęcie mogę wyciągnąć średnio 15 FPS w tekkenie 4, natomiast w internecie można znaleźć filmiki pokazujące tekkena 4 grywalnego z prędkością 30-40 FPS, ponadto podobno wykorzystanie 64 bitowej arch wpływa dość znacząco na prędkość gry, mi osobiście nie udało się tego sprawdzić gdyż emu sypie mi się przy wejściu do menu

 

Aha

warto tez zgrać obraz z orginalnej płyty na dysk. emulator ma pewne problemy z obsługa napędu i odpalanie gry z obrazu na dysku daje lepszy efekt (w moim przypadku odpalenie gry z płyty dało 1-5 FPS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem na pewno będzie kiedyś realne ;) i ośmielę się stwierdzić, że z każdym dniem coraz szybciej to idzie ;)

Problemy z napędem?? heh skad ja to znam :P (Wine :P)

Można zawsze majstrować z opcjami typu jakiś delikatniejszy plug-in graiki null dla dźwięku itd. i pewnie uzyska się kilka FPSów w górę :)

 

EDIT

Aha z tymi filmikami ostroznie bo kolega mi mowil o filmiku pokazujacym jakas gre na DS w 100% speeda a ja z porzadnym sprzetem nie osiagnalem predkosci 100% a juz na pewno nie takiej jak na DSku realnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...