Skocz do zawartości

Start Linuxa Fedora Core 2


Yarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie chciałbym zapytać czy Linux Fedora Core 2 i Mandrake 10,0 mają to samo jądro? Zastanawia mnie to, gdyż miałem doładnie takie same problemy z instalacją obydwu systemów. Teraz mam takie same problemy z uruchomieniem systemów już zainstalowanych... Zarówno jeden jak i drugi w trakcie ładowania X-ów zatrzymują się w momencie wyszukiwania nowego sprzętu.

Jakiś czas temu instalowałem na tym samym sprzęcie Red Hata 9,0 oraz Mandrake'a 9,0 - bez najmniejszych problemów. Od tamtej pory konfiguracja nie zmieniła się, dołożyłem jednynie kartę TV Win Fast TV2000 XP Expert. Czy to możliwe, że to ona jest przyczyną problemów?

Jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT - planuję przesiadkę z oprogramowania z pod znaku MS jednak jakoś cały czas mam pod górkę z tymi najnowszymi Linuxami :-( Czy powinienem poprzestać na dziewiątce skoro instalowały się bez bólu?

 

Pozdrawiam - Yarol

(MSI KT4V na VIA VT8377 Apollo KT400; AMD Athlon XP 2200+; DDR SDRAM Kingston 256 MB; NVIDIA GeForce2 MX 100/200; Hdd WD Caviar 120GB JB oraz WD Caviar 160GB BB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dzięki za odzew. Z pewnością wykonanie tego co napisałeś jest wręcz trywialne, jednak tak jak wcześniej wspomniałem jestem dość początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT... Może trochę bardziej szczegółowe instrukcje?

Nadmieniam, że wcześniej podczas instalacji system wyrzucił mi komunikat:

 

<4>usb 2-2: control timeout on ep0in

 

i się zatrzymywał. W tym przypadku pomogło polecenie linux nousb. Domyślam się, że tym razem jest to również problem z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc do napedu pierwsza plyte instalacyjna fedory (lub dvd) i uruchom: linux rescue. wyszukaj i zamontuj swoja instalacje fedory. wykonaj rowniez chroot /mnt/sysimage jak Ci zreszta zasugerują. kiedy bedziesz juz w bashu na swoim dysku wykonaj polecenie: setup. wybierz usługi systemowe i odznacz kudzu. zapisz, zresetuj, napraw usb ;)

 

 

khem.. wygooglowalem ze mozna uruchomic jadro z parametrem nousb. mozesz na stale dodac ten parametr do /boot/grub.conf (za pomocą linux rescue.. patrz wyzej) lub recznie w momencie wyboru systemu ktory ma sie uruchomic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bólu ciąg dalszy

Zgodnie z instrukcjami dopisałem linux nousb do pliku grub.conf - popogło jednak częściowo. Tym razem stanęło na włączaniu pamięci wymiany... (mam 6 GB przeznaczone na (_linuxa_ → Linuksa) ORT + partycja SWAP 1 GB).

Jeśli natomiast odpalę linux rescue i po wejściu do basha wydam komendę setup to nadal mam wiersz poleceń ze znakiem zachęty sh-2.05b# Nie wiem, czy po wydaniu tej komendy powinien odpalić się jakiś program (nie zauważyłem go w procesach), a może cała naprawa systemu powinnna odbywać się właśnie z wiersza poleceń? W związku z powyższym niestety nie wybrałem usług systemowych, nie odznaczyłem kudzu i nie naprawiłem usb... :-(

Pozdrawiam!

 

Ps. Może powinienem zmienić sprzęt na specjalny pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym usb to jest naprawdopodobniej problem kernela z USB 2.0 .. tak mi sie wydaje... jak dopiszesz linux nousb (albo nousbstorage) do grub.conf ... to (_wogole_ → w ogóle) ORT to usb bedzie Ci pomijal.... a chyba chcesz miec usb do uzytku .. mysle ze powinienes szukac innego rozwiazania... jak ci sie juz odpali system to zauktualizuj kernela i (_wogole_ → w ogóle) ORT zrob update systemu.. bo to bardzo pomaga...

Moge sie mylisc ale nie sadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie problemem. Przyznam, że kiepsko widzę update systemu nie mając dostępu do sieci. Tak się ironicznie składa, że korzystam z internetu z kablówki właśnie poprzez modem USB...

Już dla sportu i z czystej ciekawości spróbuję jeszcze polecenia nousbstorage...

A może skądś pobiorę aktualizacje i opisy poprawnej instalacji pakietów by móc ewentualnie offline spróbować naprawić to USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z FC2/AUROX10, modem usb z kablówki nie działa system nie wykrył tego urządzenia albo się wieszał (na RH9 nie było żadnych problemów) FC2 startował normalnie dopiero po odłączeniu modemu.

Narazie tego problemu nie udało mi się rozwiązać, ale poszukaj pomocy na forum linux.com.pl ->aurox, jest tam dużo informacji na temet rozwiązania problemów z usb.

http://www.linux.com.pl/forum/index.php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, po odłączeniu modemu instalacja systemu poszła bez najmniejszego bólu. To samo ze startem - po prostu działa :-).

Nie wpadł bym na to, że wszystkie te problemy spowodowane są modemem - tym bardziej że w RH9 po prostu to chodziło. O wiele bardziej poderzewałem nowo zakupioną kartę TV, tylko ona zmieniła konfigurację mojego kompa od czasu instalacji poprzedniej wersji systemu...

Bardzo dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie - Yarol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...