Skocz do zawartości

Tablica Partycji


urys

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani

 

Jakiś czas temu na forum przez marcYra poruszonu został temat o niedoskonałosciach fc2.

 

Napisał tam między innymi o tym że fc2 potrafi namieszać w tablicy partycji.

 

Kiedyś też mi się to zrobiło.

 

A mianowicie miałem dwa systemy winde i linuksa efekt był taki że pod windą system mi widział moje partycje zamiast 40 Gb 80 Gb.

Co najgorsze nic nie można było z tym zrobić. Partition magic przestałe się uruchamiać.

 

Myślałem że ja odwaliłem jakąś szopkę, lub to wina mojedo sprzętu (mam dysk SATA) ale jeśli dobrze zrozumiałem marcYra to on też mmiał take przygody.

 

Czy masie jakiś sposób na zainstalowanie fc2 i nie uszkadzjąc tablicy partycji??

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jakiś czas temu na forum przez marcYra poruszonu został temat o niedoskonałosciach fc2.

[...]

Po licznych aktualizacjach sytuacja troszkę się zmieniła - muszę napisać "tam" wyjaśnienie ;)

 

[...]

Napisał tam między innymi o tym że fc2 potrafi namieszać w tablicy partycji.

[...]

 

@Gajownik bardzo wyczerpująco opisał ten temat - poszukaj na forum :)

 

[...]

A mianowicie miałem dwa systemy winde i linuksa efekt był taki że pod windą system mi widział moje partycje zamiast 40 Gb 80 Gb.

Co najgorsze nic nie można było z tym zrobić. Partition magic przestałe się uruchamiać.[...]

patrz wyżej :)

 

[...]ale jeśli dobrze zrozumiałem marcYra to on też mmiał take przygody. [...]

... nie miał ;) opisywałem poprostu ogólne problemy mogące wystąpić.

 

[...]

 

Czy masie jakiś sposób na zainstalowanie fc2 i nie uszkadzjąc tablicy partycji??

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

Ponownie odsyłam do postów na forum - ktoś się napracował - doceń to- w Twojej gesti jest jedynie troszkę poszukać :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic...

Moja przygoda z linuxem zaczela sie tak ze zawsze ktos mi stawial system bo mi to cienko szlo (nie mowie tu o instalowaniu mandarynki, tylko np o debianie) w koncu sam postanowilem sobie linucha odklepac, sciagnalem plytki FC2, odpisalem z biosa parametry dysku, wpisalem przy butowaniu co trzeba i gites majonez, wszystko smiga bez bólu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...