Skocz do zawartości

Stały Ip A Problem Z Dns-ami


fedorek1

Rekomendowane odpowiedzi

WItam !

Zainstalowałem Fedore 8, mam modem na usb wifi Neatgera, w jądrze jest moduł rtl8187 i hardware-owo działa OK, niestety mam mały problem z połączeniem do sieci - niby jest ale w nieskończoność szuka danej strony - czyli coś nie tak z serwerami dns.

U mnie sieć jest taka:

router wifi linksysy jego IP 192.168.0.2 ( w resolve.conf jest jako nameserver i plik ma atrybut immutable ),

wszędzie mam stały IP, tzn w routerze mam wyłączony serwer DNS, net mam po neti, ale kiedy wpisuję ich serwery DNS do resolve.conf to nie mam poprawy :)

Co ciekawe jak sieć miałem po kablu z wykorzystaniem wbudowanej karty sieciowej nvidia to nie było żadnych problemów, net wstawał zaraz przy starcie systemu.

Teraz nie wiem juz co mam robić - zaporę mam ustawioną tak aby przepuszczała połączenia z interfejsu wlan0 ale nadal mam szukanie stron w nieskończoność - oczywiiście w pliku ifcfg-wlan0 mam wpis PEERDNS=NO, nie jestem aż takim nowicjuszem :).

Skoro kiedyś postawiłem i gentoo i pld...

Ale tu proszę o radę - czym sie różni ustawienie interfejsu wlan0 od eth0 ? Wszsytko mam tak samo oprócz innego IP no i działa jak działa

A kabla nie chcę znowu kłaść skoro mam wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router wifi linksysy jego IP 192.168.0.2 ( w resolve.conf jest jako nameserver i plik ma atrybut immutable ),

wszędzie mam stały IP, tzn w routerze mam wyłączony serwer DNS,

 

Skoro w resolv.conf masz router jako DNS, a na routerze masz wyłączony to jak ma działać? Albo wpisz na kliencie DNS'y dostawcy, albo włącz DNS na routerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w resolv.conf masz router jako DNS, a na routerze masz wyłączony to jak ma działać? Albo wpisz na kliencie DNS'y dostawcy, albo włącz DNS na routerze.

Ano może działać bo tak działało i pod windą i pod innymi linuksami. W manualu do tego routera też jest tak podane.

Akurat instalowałem z ciekawości sabayon i też działa ( w resolve.conf mam tylko adres routera jako nameserver ) więc coś jest nie tak z fedorką :)

Ale dzięki za odpowiedź, na razie będę testować sabayone - toz to prawie gentoo, które jako tako znam - przy okazji już podczas istalacji wykryło mojego dongla wifi i skonfigurowało - teraz net startuje przy bootowaniu i nie mam z nim żadnych problemów - vide fedorka :)

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...