Skocz do zawartości

Kłopot Z Mdemem Speedtouch 330


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel ma takowy kłopot:

Ma Fedore 2, dopiero co zaisntalował, żanych uaktualnień, zainstalował tylko steowniki do modemu alcatel speedtouch 330

Mówi, ze ma taki błąd podczas odpalania:

 

modules.usb-unparseable itd. coś tam z chotplugiem

 

Troche skromne te informacje ale moze wystarczą... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Sławek, niestety nie pomogło :(

 

kumpel skorzystał z opisu:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...7&hl=speedtouch

 

ale to mu nie pomogło.

A dokładniej, podczas startu wywala mu to:

(nie wiem czy dobrze przepisałem bo on ma kiepskawe pismo ;) )

 

mdmpd: mdmpd field

Using interface ppp0

Connect: ppp <--> nie wiem co tu napisał

 

LCP: tu też ie moge sie rozczytać

Config - Requests

Connection terminated

 

To jest wysiąg z boot.log, jak za mało informacji dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Niech zajrzy do dzialu Porady i sproboje zainstalowac tak jak tam napisalem. Jak zupdatuje kernel do nowszego niz 2.6.7-* to niech wylaczy supprot dla Speedtoucha w kernleu (napisalem tam jak- podalem kilka sposobow). W sumie ten to praktycznie to samo, ale niech wywali wszystko co zainstalowal do tego modemu (o ile pamietam to ./uninstall w katalogu z plikami od niego wystarcza+ wyczyszczenie /etc/ppp/chap-secrets i /etc/ppp/pap-secrets) i sproboje jeszcze raz. Moze po prostu jakis szczegol... To powinno dzilac.

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam co prawda Net 24 z Neti ale takze otrzymałem SpeedTouch 330. Problem w tym ze pomimo tego ze zainstalowalem sterownik (zciagnąłem, zrobilem ./configure, make, make install) to nadal jak zrobie podglad sprzetu pod fedorką to podaje znajduje mi modem ale pisze ze sterownik nieznany. I co teraz ?

Gdzie moge sprawdzic gdzie on sie znajduje i co zrobic zeby go fedorka widziala

 

pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ceniąc sobie niezależność zrezygnowałem ze swojej siecii i wykupiłem w Netii Net24. Również dostałem modem Speedtouch i oto co stwierdzam po dłuższym usiłowniu połączenia się z siecią. To nie ma sensu. Netia pracuje na innym protokole i rozwiązania z NEO nie pomogą. System rozpoznał modem po jego instalacji, ale połączenie jest niemozliwe nawet po zmiane wpisów w skrypcie na LLC. Przynajmniej mnie się nie udało. Ale polecam proste, pewne rozwiązanie i docenicie je po zakupie. Router !!! Musicie zwrócić tylko uwagę, aby obsługiwał on połączenie Netii. Jestem świeżo po zakupie PENTAGRAM Cerberus ADSL i jestem pod dużym wrażeniem. Router ma domyślną konfigurację pod Neostradę i Net24. Wystarczy wybrać i nie musimy nic konfigurować. Można obsługiwac wszystko poprzez przeglądarkę na każdym systemie. Dołączono również do tego instrukcję po polsku. Speetouch nawet na Windzie czasami lubił zasnąć i przerywał łącze. Odniosłem wrażenie, że modemy typu Speedtouch przypominają trochę protezę. Udają, że łączą. Daj sobie spokój i zmień to dziadostwo na routera. Tamto zwyczajnie sprzedaj dla zapalonego użytkownika Windy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...