Skocz do zawartości

Instalowanie Visty Na Pc Z Fedorą 8


avatarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie. Jak szybko, sprawnie i bez utraty danych zainstalować Vistę na Laptopnie gdzie jest już zainstalowany system Win XP Sp2 (partycja C:), do tego jest oczywiście Fedora 8. Obecnie używam gruba do bootowania. Wszystko ładnie i sprawnie chodzi.

Sęk w tym że muszę zainstalować Vistę na to wszystko. Była by ona na partycji E:

Nie wiem jak Vista rozwiązała problem nadpisywania Boot sectorów, bo w XP działa to koszmarnie...wszystko co było przez XP idze w zapomnienie...Fedora ma fajny system wykrywania innych systemów.

 

więc...jak mam zainstalować tę Vistę aby te dwa wcześniejsze systemy działały poprawnie, tzn żeby mi fedora nie zniknęła z Boot menu.

 

Prosiłbym o możliwie jak najwięcej szczegółów.

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że instalowanie visty na końcu nie jest najszczęśliwszym pomysłem, aczkolwiek jeśli ją zainstalujesz i później na nowo zainstalujesz gruba i dodaszodpowiednie wpisy do windowsów to _chyba_ nie powinno być problemów. Ja miałem doinstalowywane na vistę xp i fedorę i po kilku kombinacjach wszystko działa. Ale jak będzie z instalowaną vistą na końcu pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to że trzeba na nowo gruba zainstalować to się domyślałem. Tylko jak? Jak mam odpalić (_linuxa_ → Linuksa) ORT skoro nie ma go w Boot menu. Rozumiem że przez jakiś dysk startowy...tylko ze odpada FDD bo jak wiadomo teraz lapy go nie mają. Można taki dysk zrobić na pendrivie?

Może do tego służy to całe: Fedora Desktop Live Media?

Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...