Skocz do zawartości

Po Instalacji F9 Nie Odpala :/ - Pomocy


lambo

Rekomendowane odpowiedzi

Ej ludzie!

yum remove livna-config-display

usunie ze sobą zależności nvidii, ati, i innych plików livny od sterowników graficznych.

 

Potem system się uruchomi w trybie tekstowym i wyedytujcie (z roota) /etc/X11/xorg.conf

Section "Device"
    [...]
    Driver      "nvidia" # lub fglrx, co tam macie;]
    [...]
EndSection

zmieńcie na:

Section "Device"
     [...]
     Driver      "nv" # lub radeon, radeonhd, co tam macie;]
     [...]
EndSection

 

i po kłopocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde, zainstalowalem fedore 9 jeszcze raz, tym razem bez x, zaisntalowalem x yumem i tak samo black screen, jeszcze poproboje tak jak tu niektorzy napisali....

 

Ale okienko konfiga i komendki dzialaly, to juz cos :P

 

Dzieki gucio, teraz fedorka smiga jak trza :D

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Ja mam natomiast taki problem że po bezproblemowej instalacji F9, restarcie kompa, włącza się konfiguracja po-instalacyjna, dodaje nowego użytkownika ustawiam godzinę/datę, następnie jest pytanie czy wysłać profil sprzętowy, omijam to, klikam dalej... Teraz właśnie pojawia się problem, wyskakuje kursor tak jak przy ładowaniu procesu poinstalacyjnego i wszystko zatrzymuje się, jest czarny ekran, kursor nie rusza się, nie widać jego animacji. Prawdopodobnie jest problem z trybem graficznym, z częstotliwością monitora czy coś(nie wiem). Jak to poustawiać przed uruchomieniem systemu?

Jeszcze takie info że proces instalacyjny uruchomił mi się w trybie graficznym, chyba w rozdzielczości 800/600, natomiast proces poinstalacyjny uruchomił mi się w trybie wide(szerokim - 1600/1000). Problem pewnie ze sterownikami i z tym że monitor podłączony jest poprzez wejście cyfrowe HDMI, a nie analogowe. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

 

 

Konfiguracja systemu:

SAMSUNG 22" SM2253BW (SZEROKI)

Pł. Główna: ASUS P5K IP35 SOCKET 775

Intel core 2 duo E7200 2,53

Gigabyte GeForce 9800 GTX 512MB DDR3 PCI-E BOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
...

ciach

...

 

Konfiguracja systemu:

SAMSUNG 22" SM2253BW (SZEROKI)

Pł. Główna: ASUS P5K IP35 SOCKET 775

Intel core 2 duo E7200 2,53

Gigabyte GeForce 9800 GTX 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

Mam podobną konfigurację:

Pł. Główna: ASUS P5K IP35 SOCKET 775

Intel core 2 quad

Gigabyte GeForce 8600 GT 512MB DDR3 PCI-E

 

Cała instalacja F9 x64 przeszła OK, do momentu przejścia do środowiska graficznego. Po prostu zwisa.

Instalowałem w trybie graficznym i było OK. Raz zwisła mi pozostawiając kursor na ekranie (zdaje się w nowej rozdzielczości).

Pomaga tylko reset.

Pierwszy raz mam taki problem z instalacją Linucha. F9 to niedopracowany badziew (nie pisałem o innych "zacięciach" w trakcie instalacji).

Gdyby nie to, że na starym kompie miałem Fedorę i działające na niej programy, to już bym z niej zrezygnował.

Może da się to jednak jeszcze uruchomić? Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...