Skocz do zawartości

F9 Nie Do Zainstalowania


tomis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Dawno mnie tutaj nie było bo nie miałem większych problemów.

 

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie F9 wersję testową, tym bardziej byłem zaskoczony, że wersja ta jest nadwyraz szybka i stabilna, poinstalowałem kodeki, zresztą wszystko co potrzebne i było cacy. :lol:

 

No ale myślę sobie czas najwyższy przejść na wersję finalną i tu zaczynają się schody.

Otóż przy instalacji wysypuje mi się anaconda: "wystąpił krytyczny wyjątek" i pisze coś o złych wierszach w yumie i następuje restart, nadmieniam że to w trybie tekstowym, bo do graficznego w ogóle nie wchodzi.

Mówię sobie no to zaktualizuję to co mam zainstalowane i oczywiście w trybie tekstowym bo do graficznego znowu nie wchodzi, ale zonk, zainstalował 3 pakiety i totalny zwis.

Nadmieniam iż sprawdzałem płytkę jest ok, mówię sobie że może jednak być jakiś błąd na płytce, ściągnąłem sobie obraz do instalacji przez internet, po podaniu adresu serwera wyskakuje mi ten sam komunikat, coś o złych wierszach w yumie, ale tyle tam tego było że nie jestem w stanie tego przytoczyć.

 

Najciekawsze jest to że zainstalowałem ponownię F9 wersję testową i mam problem z yumem bo nie mogę nic zainstalować ani zaktualizować bo mam repozytorium rawhide i ładuje mi pliki z F10 i boję się żeby mi się znowu nic nie posypało.

 

Proszę o pomoc.

 

Mój sprzęt to notebook:

Dimensiune panel LCD 15 inch

Rezolutie XGA (1024x768)

Procesor Mobile AMD Sempron 3000+

Memorie RAM 512MB DDR333

Hard Disk 80Gb

Placa de sunet integrata

Placa video VIA Unichrome Pro shared 64Mb

Placa de retea Built-in 10/100 Ethernet

Unitate optica 8X DVD-Dual (Support Double Layer)

Interfete USB 2.0: 4X/ RJ-45 Ethernet port: 1X/ RJ-11 Modem port: 1X/ S-video: 1X /VGA/D-Sub port: 1X/ PCMCIA slot: 1X(Type II)/ DC-in for power supply: 1X/ Mic

Baterie Lithium Ion 6-cell batt (4400mAh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz repo rawhide (jeśli masz już w systemie poinstalowane pakiety z F10 ajlepiej zainstaluj jeszcze raz testową F9) i zostaw włączone tylko repo fedora i fedora-updates, będziesz miał normalną F9-tkę

 

hmm no wyłączyłem rawhide tak jak mówiłeś i zostawiłem fedore i fedora-updates i mam taki komunikat w yumie:

 

[root@localhost ~]# yum list

Wczytane wtyczki: fastestmirror, refresh-packagekit

Loading mirror speeds from cached hostfile

removing mirrorlist with no valid mirrors: //var/cache/yum/fedora/mirrorlist.txt

Błąd: Cannot find a valid baseurl for repo: fedora

[root@localhost ~]#

 

Nie wiem czy to ważne ale mam repozytoria do wersji 8.93

 

HEELP

 

A czy istnieje taka możliwość żeby wyedytować yum.conf, usunąć te wpisy co są i wkleić te co powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpm -Uvh http://koji.fedoraproject.org/packages/fedora-release/9/2/noarch/fedora-release-9-2.noarch.rpm && yum update yum && yum update

 

Swoją drogą mógłbyś sam poszukać na forum co jest grane.

 

[root@localhost ~]# rpm -Uvh http://koji.fedoraproject.org/packages/fed...-9-2.noarch.rpm && yum update yum && yum update

Pobieranie http://koji.fedoraproject.org/packages/fed...-9-2.noarch.rpm

błąd: pomijanie http://koji.fedoraproject.org/packages/fed...-9-2.noarch.rpm - transmisja nie powiodła się - Nieznany lub nieoczekiwany błąd

[root@localhost ~]#

 

a tak swoją drogą nic innego nie robię od rana tylko szukam, kopię itp.

 

Nawiasem mówiąc sprawdziłem wersję anakondy i wersja które idzie to: 11.4.0.73, a w nowej jest nr: 11.4.0.82 i w tej wersji jest błąd który powoduje że się wiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...