Skocz do zawartości

Fedora 9 Instalacja Z Pendriva


3k_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Męczę się z następującym problemem od dwóch dni:

 

Chcę zainstalować Fedorę 9 z Pendriva, ale nie z LiveCD tylko z pełnej instalacji. W F8 było coś takiego jak diskboot.img a w F9 tego już nie ma z powodu zmian w anacondzie.

 

Zatem jak zrobić boot z pendriva tak by moc zainstalować F9 DVD gdy nie ma się możliwości podłączenia DVD?

Ostatecznie tak naprawdę chciałbym żeby wykonała się aktualizacja F8 na karcie SDHC i w by w grubie był wybór między bootowaniem z SSD a z SDHC no i sam grub zapisany na SSD

 

Robił już ktoś takie fikołki?

 

Co posiadam

Obrazy iso:

Fedora-9-i386-DVD.iso

Fedora-9-i386-netinst.iso

Fedora-9-i686-Live-KDE.iso

 

PC z WinXP i Fedorą 9 na którym wszystko działa i można robić co jest konieczne.

 

Instalacja ma być na Asus Eee 701 4GB SSD + 16 GB SDHC bez możliwości podłączenia CD/DVD

SSD jest niewyjmowalny, a do kart SDHC nie posiadam innego czytnika.

Kilka pendrivow o pojemności 4GB każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście się da.

Jak to zrobić:

 

1. Ściągamy Fedora-9-i386-netinst.iso

2. Wkładamy pendriva do USB, wpisujemy (jako root?)

fdisk -l

by zobaczyć gdzie jest nasz pendrive niech okaże się że np: /dev/sdb1

3. Wpisujemy w konsoli :

livecd-iso-to-disk /sciezka/do/Fedora-9-i386-netinst.iso /dev/sdb1

potwierdzamy gdy trzeba i jeśli wszystko gra to mamy bootojącego pendrive

4. Ściągamy Fedora-9-i386-DVD.iso

5. Kopiujemy obraz Fedora-9-i386-DVD.iso na pendriva (Bezpośrednio, bez żadnych folderów)

6. Uruchamiamy kompa z pendriva i przechodzimy dalej, wskazujemy instalację z hdd, wskazujemy na prawidłowy pendrive (u mnie /dev/sdb)

7. Rusza normalna instalacja, po czym wyskakuje bug proszący o zgłoszenie tego do bugzilli i niszczy nasz system który chcieliśmy updatować.

 

Jakie mogą być problemy:

1. Jeśli użyjemy narzędzia dostępnego dla Windows to pewnie nic z tego nie wyjdzie i co najwyżej dojdziemy do bootowania gdzie trzeba będzie wskazać obraz przez:

/isolinux/vmlinuz initrd=/isolinux/initrd.img

2. Jeśli zechcesz mieć obraz ISO na innym pendrive to pewnie Ci go instalator nie podniesie bo zapyta Cię o sterowniki do niego.

 

3. Czeka Cię pewnie walka o stary system. Gdzieś na angielskich stronach widziałem że zgłosili już ten bug, ale rady nikt na to nie ma jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się zapytam: A próbowałeś instalacji przez neta, a nie z pendrive'a? Z tego co widze to ten lapek ma i gniazdo sieciowe i wifi, może tak da rade?

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś instalacji przez neta, a nie z pendrive'a?

 

Są chyba dwa sposoby na instalację z neta, pierwszy bootojac z płyty netinst.iso, a drugi poprzez podmianę repo lub program aktualizujący preupgrade.

 

Pierwsza wymagała i tak podniesienia instalacji z pendriva, uruchomienia instalatora (anaconda) i ... można spokojnie znowu było sobie przeczytać o "wyjątku" -- czyli nieskuteczne

 

Drugi sposób był niemożliwy bo miałem tylko 150MB wolnego na ssd i ogólnie chciałem mieć F8 na ssd a F9 na pendrive. Instalacja na Pendrive była niemożliwa bo nie wykrywał tam systemu.

 

No, ale zrobiłem ostatecznie.

Skopiowałem zawartość SSD na SDHC wykorzystując LiveCD (bootowalny z pendrive)

Następnie "znalazłem" bug, czyli wyłączyłem SSD w biosie (anaconda i tak go magicznie widziała) i... instalacja ruszyła.

Wcześniej musiałem się jeszcze troszkę pomęczyć z etykietami ale wczoraj o 2 w nocy instalacja ruszyła :)

Dziś jeszcze pomordowałem się jeszcze troszkę z grubem i efekt jest taki:

Gdy bootojemy z SSD pojawia się grub z możliwością podniesienia F8 z ssd lub F9 z sdhc

Gdy bootojemy z SDHC dokładnie tak samo.

 

Zatem: Asus Eee PC works with Fedora 8 and Fedora 9 ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...