Skocz do zawartości

Aktualizacja F7->f8->f9


faramir

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam f7 i nie narzekam na dzialanie systemu ale chcialbym go zaktualizowac do f9. Czy musze to zrobic po kolei najpierw do f8 a potem f9? I czy po aktualizacji moga wystapic jakies problemy z Compiz-fusion-em bo sporo czasu sie meczylem zeby go uruchomic i nie chcialbym tego teraz stracic...

 

Nie ma FC9 jest F9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w Twoim przypadku lepiej będzie się przesiąść na razie na F8 tylko,z F9 sporo problemów u niektórych osób występuje, wszystko zależy jaki masz sprzęt (jeśli grafika Ati/Nvidia, to na 99% możesz sobie odpuścić - compiz nie zadziała w najbliższym czasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko dobrze ci działa to nie przechodź do F8 ani na razie do F9 ale jeśli jesteś uparty to możesz zainstalować F9, a co do compiza pod F9 to ruszy np na sterowniku nvidii w wersji beta i z Xorg w wersji 7.3 tzn z wersją z F8 i na Intelu. Przy instalacji nie rób aktualizacji systemu tylko instalacje od nowa. a co do ustawień compiza i grafiki to będziesz musiał i tak wszystko konfigurować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ummm a jakim cudem sterownik beta do xorg7.4, z kompletnie zmienionym ABI i nieobługującym 3D miałby ruszyć z compizem na starszej wersji Xorg którego ABI jest całkiem inne? Chyba chodziło Ci o nomalne zainstalowanie xorg 7.3 ze starszymi sterami do niego dostępnymi, stabilnymi a nie w wersji beta. Tyle że trzeba się pobawić w dostosowanie do kernela 2.6.25, co jest dobrze opiane na nvnews.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ummm a jakim cudem sterownik beta do xorg7.4, z kompletnie zmienionym ABI i nieobługującym 3D miałby ruszyć z compizem na starszej wersji Xorg którego ABI jest całkiem inne? Chyba chodziło Ci o nomalne zainstalowanie xorg 7.3 ze starszymi sterami do niego dostępnymi, stabilnymi a nie w wersji beta. Tyle że trzeba się pobawić w dostosowanie do kernela 2.6.25, co jest dobrze opiane na nvnews.

 

No w ten sposób to działa, nie ja to wymyśliłem, xorg 7.3 z najnowszym sterownikiem nvidii beta z repo livny. A to co jest opisane w nvnews nie działa tzn można uruchomić Gnoma ale nie działa akceleracja 3D. A tu masz link: http://forums.fedoraforum.org/forum/showth...ght=nvidia+xorg

 

I to działa. Ja to robiłem według innego opisu ale nie mogę go teraz znaleźć. W opisie powyżej nie ma wszystkiego co trzeba zainstalować.

Trzeba dodać:

 

xorg-x11-drv-keyboard*

xorg-x11-drv-mouse*

xorg-x11-drv-nv*

xorg-x11-server-utils*

xorg-x11-server-Xorg-1.3.0.0-44*

 

Po zainstalowaniu tych pakietów plus driver nvidii z repo testing livny dla F9 można włączyć akcelaracje 3d i compiza.

 

Nie zainstalujesz driverów nvidii z F8 pod F9.

 

Tu jest dokładny opis jak uruchomić akceleracje 3D na nvidii pod F9:

http://yocto.wordpress.com/2008/05/22/lab-...ll-of-fedora-9/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Po pierwsze

W opisie który sam podałeś nie jest instalowany sterownik beta (173.08) tylko starszy sterownik dla Xorg 7.3, przystosowany do pracy z kernelem 2.6.25 (171.06) o którym wspomniałem wcześniej. Ponieważ starsze bez małej modyfikacji nie działały na nowych kernelach fedory. A beta po prostu nie ma wsparcia 3D, a tylko i wyłącznie 2D.

 

Po drugie

Nie wiem jak szukałeś, ale stoując się do instrukcji zawartej w tym wątku → nvnews instalujesz bez problemu sterowniki nvidii na F9 i masz wsparcie 3D.

 

Po trzecie

Według drugiego opisu który podałeś nie trzeba tych paczek dodawać, a właśnie te paczki trzeba zastąpić wersjami z F8.

 

Ale po co kombinować jak koń pod górę skoro wystarczą dwie proste rzeczy: downgrade xorg do 7.3 i zainstalowanie sterowników w wersji 171.06 z repo livny.

 

ps. nvidia wydała nowy sterownik (173.14.05) z wstępną obsługą xorg 7.4 (xorg-server 1.5) i wsparciem 3D, prawdopodobnie na dniach będzie w repo livny → ogłoszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Po pierwsze

W opisie który sam podałeś nie jest instalowany sterownik beta (173.08) tylko starszy sterownik dla Xorg 7.3, przystosowany do pracy z kernelem 2.6.25 (171.06) o którym wspomniałem wcześniej. Ponieważ starsze bez małej modyfikacji nie działały na nowych kernelach fedory. A beta po prostu nie ma wsparcia 3D, a tylko i wyłącznie 2D.

 

Po drugie

Nie wiem jak szukałeś, ale stoując się do instrukcji zawartej w tym wątku → nvnews instalujesz bez problemu sterowniki nvidii na F9 i masz wsparcie 3D.

 

Po trzecie

Według drugiego opisu który podałeś nie trzeba tych paczek dodawać, a właśnie te paczki trzeba zastąpić wersjami z F8.

 

Ale po co kombinować jak koń pod górę skoro wystarczą dwie proste rzeczy: downgrade xorg do 7.3 i zainstalowanie sterowników w wersji 171.06 z repo livny.

 

ps. nvidia wydała nowy sterownik (173.14.05) z wstępną obsługą xorg 7.4 (xorg-server 1.5) i wsparciem 3D, prawdopodobnie na dniach będzie w repo livny → ogłoszenie

 

Wiesz co zastanów się co piszesz. widzę że nie potrafisz zrozumieć prostych rzeczy, sam sobie zaprzeczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sam zastanów się co piszesz, jeśli nie wiesz nawet o czym dokładnie piszesz. A najlepiej przeczytaj 10 razy zanim następny raz palniesz taką bzdurę. Znaleźć pierwsze lepsze linki na google i wrzucić na forum bez ich zrozumienia to nie sztuka. Tym bardziej jak nawet nie wiesz z czym i kiedy były problemy w sterownikach nvidii, o których z resztą wyraźnie Ci napisałem. Ale do Twojej wiadomości napiszę jeszcze raz:

 

Starsze sterowniki które działały ze starszą wersją xorg z F8, nie miały prawa zadziałać w F9 ze względu na zmiany w kernelu które uniemożliwiały zbudowanie paczki. Dopiero z patchem z wątku który podałem stało się to możliwe (wersja sterowników 171.06 → wątek na forum). Te działały z kernelem 2.6.25, ale nie działały z xorg-server 1.5 !!. Dopiero beta sterowniki (173.08 → wątek na forum ) pozwalały zadziałać z xorg-erver 1.5, ale nie miały one wsparcia 3D !! Dlatego żeby mieć wsparcie 3D potrzeba zarówno xorg 7.3 jak i sterowników 171.06 a nie beta 173.08 jak to próbowałeś nam wmówić.

 

Jeśli dalej tego nie potrafisz zrozumieć, i dalej masz zamiar używać tak porażającej siły argumentów jak w poprzednim poście, to nie mamy o czym dalej dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...