Skocz do zawartości

Nieudany Upgrade F8->f9


computax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na dwóch notebookach (HP Pavilion s.6000 i Acer 1361) zainstalowną F8 ze sterownikami nvidii, zaktualizowną najświeższymi pakietami, z działającymi WIFI, z KDE i GNOME i masą zainstalowanego oprogramowania. Podkusiło mnie by dokonać upgrade'u do F9 z płyty DVD. Na HP wszystko przebiegło OK za wyjątkiem tego, że musiałem wyłączyć oryginalny sterownik nvidii. Na Acer'e niestety nie udaje mi się dokonać upgrade'u zarówno z płyty DVD, jak i "preupgrade". Instalator wykanala się za każdym razem w tym samym miejscu, zamykając system i wyłączając komputer. Dzieje się to już po sprawdzeniu zależności pakietów, gdzieś pod koniec "Przygotowanie transakcji ze źródeł inastalacji ...".

Próbowałem uprade'u z licznymi parametrami, w tym xdriver=vesa ale z tym samym wynikiem. Instalowanie F9 od początku nie wchodzi w rachubę. Na dysku (na którym koegzystuje Win Xp) nic się nie zepsuło i mogę odpalać F8 i Win Xp. W menu wyboru systemu, przy bootowaniu pojawiła się jedynie opcja uruchamiająca Anacondę z upgrade'm.

Moje pytanie jest następujące, czy jest jakiś sposób by wymusić upgrade (w poprzednich wersjach robiłem to za pomocą (_yum'a_ → yuma) ORT), czy też sobie odpuścić, ciesząc się że F8 pracuje bezawaryjnie? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba bezpośredniego pobrania pakietów za pomocą podanych poleceń była nieudana, ale korzystając z podanych adresów http://... ściągnąłem potrzebne pakiety. Potem wystąpiło jeszcze ostrzeżenie o niespełnieniu zależności - pobrałem zatem brakujący pakiet korzystając z wyszukiwarki rpm ( http://rpm.pbone.net/). Dalej korzystałem z aplikacji YUMEX (preferowana przeze mnie), która wykryła błąd zależności powodowany przez pakiet totem-xine, który odinstalowałem. Na koniec uruchomiłem na całą noc update - w samym końcu aktualizacji sytemu były sygnalizowane jeszcze jakieś błędy, które jednak nie miały wpływu na uruchamianie się F9.

 

Krótkie doświadczenie z F9 prowadzi mnie do następujących wniosków:

 

1) przyszłość upgrade'u widzę w udoskonalonej aplikacji „preupgrade - (http://www.howtoforge.com/upgrading-fedora8-to-fedora9-with-preupgrade ) mimo, że u mnie próba zaktualizowania systemu za jej pomocą zakończyła się niepowodzeniem – aplikacja umożliwia ładowanie pakietów na „raty”, bez gubienia pakietów załadowanych w poprzedniej sesji,

2) nowy KDE – 4 u mnie zachowywał się niestabilnie – zauważyłem brak programu kcontrol, nie wiem co go obecnie zastępuje,

3) w komunikatach systemowych oprócz polskich tekstów zauważa się jeszcze angielskie,

4) GNOME działa zauważalnie szybciej w porównaniu z F8 – ale brakuje mi aplikacji „Ekran logowania” za której pomocą ustawiałem „boot” systemu bez podawania haseł (w komputerze mam tylko 1 profil),

5) coś niedobrego dzieje się z portami USB (komunikat przy ładowaniu sytemu- unable to enumerate USB on port... zgłoszony oficjalnie bug), którego efektem jest to, że nie działa mi część numeryczna zewnętrznej klawiatury USB),

6) nie działa mi prawidłowo tablet na obu notebookach, tzn. kursor przesuwa się po ekranie ale nie działa podwójny klik.

 

Wypada jeszcze wspomnieć o problemach z Xorg i driverami Nvidii, ale obecnie – w każdym razie u mnie - wszytko jest ok.! i mam działający pod F9 compiz-fusion.

 

Tyle negatywów – reszta jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...