Skocz do zawartości

Odzyskiwanie Partycji !pomocy!


chaos5194866

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem zainstalowac fedore na moich partycjach...

zaznaczylem opcje automatyczny wybor...

ale zobaczylem ze (_niema_ → nie ma) ORT opcji takiej jakiej bym chcial... [instalacja na partycjach juz istniejacych...]

wlanczam druida... hmmm... cos niegra.... pisze ze 60 GB free :blink:

restart...

calutki dysk pusty :shock: [chyba sie samo... ale to mogl byc moj blad]

pomyslalem ze to mbr... nic...

 

jak przywrocic partycje razem z danymi :?:

albo chociaz jak przywrocic pojedynczy plik z fat32 :?:

 

blagam! pomocy! mam tam zbyt wazne dane

 

p.s.

po tym bledzie nic nie zapisywalem... (_odrazu_ → od razu) ORT na knoppa siadlem wiec dane powinny dalej tam byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskania tablicy partycji powinno wystarczyć 'mbr /fix'(na pewno nie zaszkodzi.)

Żeby odzyskać partycje najlepiej użyć BootIt NextGeneration - nagrać na dyskietkę, odpalić z niej komputer, nie instalować na dysk i odzyskać partycje. Program jest na stronie producenta

/edit/

Wybór automatyczny, to w Twoim wypadku zły wybór skoro chcesz użyć istniejących partycji

Edytowane przez wuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu tworzyłem dyskietke startową z Windowsa.

Trzeba by poczytać manuala jak to zrobić pod linuksem.

 

/edit/

Ściągnąłem manuala, poczytałem i zrobiłem pod linuksem dyskietkę startową - działa.

Może przeoczyłeś, że musisz być zalogowany jako root i dyskietka nie może być podmontowana. Na wszelki wypadek, po rozpakowaniu trzeba dać 'cp DISKIMG3.DAT' (duże litery)

Myślę, że wiesz jak w Knoppix'ie działać jako root :)

Edytowane przez wuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest raczej przestroga dla innych,

ze lepiej jest poczytac troche i jak robic partycje to samemu, nie zadne automaty !!

kiedys, gdzies, ktos, mi o tym powiedzial i to prawdopodobnie uratowalo mi zycie, bo pare razy zastanawialem sie czy nie wybrac automatycznego partycjonowania podczas instalacji... a mialem wazne rzeczy na dysku :]

Jak sie boicie to zainstalujcie sobie cos latwiejszego, ale wam powiem zeby zrobic instalacje gentoo to jest dopiero nauka POKORY na stage-1 kompiluje sie WSZYSTKO! .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuja:

 

tez czytalem tego manuala... niemontowalem dyskietki... i bylem jako root

pisalem (_napewno_ → na pewno) ORT dobra nazwe bo uzupelnilo ja jak nacisnolem TAB

na dyskietke cos sie zapisuje ale przy bootowaniu wyskakuje jakis read error,

 

probowalem tworzyc ja za pomoca polecen cp i dd [tak samo, read error]

 

AlienJR:

 

szczerze mowiac nie zdarzylem nic zrobic

co prawda dalem na automatyczna ale potem jest wybor:

 

czy skasowac wszystkie partycje

czy skasowac partycje (_linuxowe_ → linuksowe) ORT

czy stworzyc partycje na wolnym miejscu...

 

uznalem ze to niejest dobry pomysl i dalem wstecz...

zaznaczylem manualna konfiguracje [chcialm wskazac mu istniejace juz partycje]

i jak wlazlem na druida to zobaczylem ze jest "60GB free"

 

do wszystkich:

 

w nocy sobie poukladalem wszystko w glowie....

i chyba w czasie instalacji [a raczej przygotowan do instalacji] zamazalo mi mbr...

probowalem nadpisac mbbr z dyskietki windowna ale niestety nic...

bycmoze zostala "tylko" zamazana tablica partycji na mbr...

czy ktos zna jakiegos proga ktorym mozna podgladnac ta tablica [najlepiej na knoppa lub bootowalna] i ewentualnie edytowac?

 

przy okazji znalazlem pare informacji o tych partycjach:

root@ttyp0[knoppix]# gpart /dev/hda

 

Begin scan...

Possible partition(DOS FAT), size(10244mb), offset(0mb)

Possible extended partition at offset(10244mb)

  Possible partition(DOS FAT), size(20481mb), offset(10244mb)

  Possible partition(DOS FAT), size(10244mb), offset(30725mb)

Possible extended partition at offset(40970mb)

  Possible partition(DOS FAT), size(15790mb), offset(41480mb)

End scan.

 

Checking partitions...

Partition(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA): primary

  Partition(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA): logical

  Partition(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA): orphaned logical

Partition(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA): primary

Ok.

 

Guessed primary partition table:

Primary partition(1)

  type: 012(0x0C)(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA)

  size: 10244mb #s(20980827) s(63-20980889)

  chs:  (0/1/1)-(1023/254/63)d (0/1/1)-(1305/254/63)r

 

Primary partition(2)

  type: 015(0x0F)(Extended DOS, LBA)

  size: 30826mb #s(63131670) s(20980890-84112559)

  chs:  (1023/254/63)-(1023/254/63)d (1306/0/1)-(5235/194/63)r

 

Primary partition(3)

  type: 012(0x0C)(DOS or Windows 95 with 32 bit FAT, LBA)

  size: 15790mb #s(32338782) s(84951783-117290564)

  chs:  (1023/254/63)-(1023/254/63)d (5288/1/1)-(7300/254/63)r

 

Primary partition(4)

  type: 000(0x00)(unused)

  size: 0mb #s(0) s(0-0)

  chs:  (0/0/0)-(0/0/0)d (0/0/0)-(0/0/0)r

 

te dane z dysku [fat32 dysk d, to chyba jest ta partycja(2)] na gwalt sa potrzebne mi za kilka dni :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez czytalem tego manuala... niemontowalem dyskietki... i bylem jako root

pisalem (_napewno_ → na pewno) ORT dobra nazwe bo uzupelnilo ja jak nacisnolem TAB

na dyskietke cos sie zapisuje ale przy bootowaniu wyskakuje jakis read error,

probowalem tworzyc ja za pomoca polecen cp i dd [tak samo, read error]

...

...te dane z dysku [fat32 dysk d, to chyba jest ta partycja(2)] na gwalt sa potrzebne mi za kilka dni :shock:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to uszkodzona dyskietka - ja sam, przy wczorajszym sprawdzaniu jak sie robi tą dyskietkę pod linuksem, zapisałem dopiero na trzeciej dyskietce; dwie były dziwnie uszkodzone - nie poddawały sie szybkiemu formatowaniu a jedna nawet nie uległa pełnemu(wiesz - komórki, monitory i inne promieniowania)

Wiem, że są jakieś programy do edycji szesnastkowej i modyfikacji tablicy partycji, ale to dla mnie zbyt wysoka szkoła jazdy.

Najbardziej celowe działanie to jednak odtworzyć tą tablicę partycji - jest to na pewno wykonalne bo sam już doświadczyłem tego bólu.

Niemniej raz (to chyba jakaś dawna wersja Mandrake) nie odtworzyłem tablicy i odzyskiwałem dane z dysku za pomocą programu Easy Recovery. Niestety do tego musiałbyś pożyczyć dysk, zainstalować najlepiej win98(no i wtedy to już utworzysz BootIt), ściągnąć z sieci ten program i probować odzyskiwać. Z doświadczenia wiem, że wszyskie pliki niepofragmentowane odzyskałem w całości - czyli ważne kiedy ostatnio deragmentowałeś windowsa. Jeśli miałeś pofragmentowane, to owszem odzyskasz w kawałkach, ale posklejanie tego to droga przez mękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ostatnio fajna stronke. Mozna na niej znalezc mnostwo przydatnego oprogramowania np. do odzyskiwania danych z dysku, testowania oraz naprawiania. Mam nadzieje, ze ci sie przyda....

 

Ja niedawno tez stracilem wszystkie moje dane...na szczesnie dosc czesto robie kopie zapasowe na cd-kach....;)

 

http://www.majorgeeks.com/

 

Zreszta na tej stronce jest forum, niestety musisz znac angielski. Jesli nie znasz to ja ci pomoge w tlumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to uszkodzona dyskietka - ja sam, przy wczorajszym sprawdzaniu jak sie robi tą dyskietkę pod linuksem, zapisałem dopiero na trzeciej dyskietce

heh ja tylko na dwoch to zapisywalem... moze trzeba bylo "do trzech razy sztuka" :)

Najbardziej celowe działanie to jednak odtworzyć tą tablicę partycji - jest to na pewno wykonalne bo sam już doświadczyłem tego bólu.

hmmm tylko jak.... zrobilem "fdisk /mbr" z dyskietki windowsowej... niestety nic...

Z doświadczenia wiem, że wszyskie pliki niepofragmentowane odzyskałem w całości - czyli ważne kiedy ostatnio deragmentowałeś windowsa. Jeśli miałeś pofragmentowane, to owszem odzyskasz w kawałkach, ale posklejanie tego to droga przez mękę.

uuu to byl cios ponizej pasa :lammer: windowsa nie urzywalem od ok 6m-c. jednak inni userzy mojego kompa sa "konserwatywni" i nadal na winsyfie jada...co do defragmetacji to nierobilem jej od roku :( wiec dysk fat wyglada jak dobrze zrobiona salatka :huh:

 

moze da sie jakos przywrocic tablice partycji? czytalem o tym ale wiekszosc artykulow na ten temat dotyczy tego jak wpakowac img zrobiony wczesniej

 

ehhh madry polak po szkodzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...