Skocz do zawartości

Not Optimum Mode


bolok

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek informuje że pierwszy raz mam zjakimkolwiego linuxem styczność, więc proszę o wyrozumiałość i zrozumienie :)

 

Zainstalowałem sobie dzisiaj jako drugi system operacyjny (obok windows), najnowszą dystrybucje Fedory - Fedore 9 ! Instalacja przebiegała bezproblemowo, problem dopiero nastąpił jak chciał uruchomić system :( Wyświetla się tylko taki napis (not optimum mode recommended mode 1280x1024 60HZ), moja karta grafiki to - geforce 7100 gs . Co mam zrobić aby uruchomić system ??

 

W internecie znalazłem takie informacje : "Zainstaluj najpierw livne (w zasadzie to juz ja chyba masz)

rpm -Uhv http://rpm.livna.org/fedora/6/i386/livna-r...-6-1.noarch.rpm

 

a potem dopiero sterownik

yum install kmod-nvidia

 

Ale po wszystkim i tak proponuje

yum update"

 

Ale nie mam najmniejszego pojęcie gdzie to wpisać ?? Jak mam odpalić konsole skoro system mi nie startuje ?? Bardzo bym prosił o dokładną instrukcje

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to problem z grafiką że nie startują Ci X-y, więc spokojnie po wywaleniu tego błędu możesz się przełączyć na konsolę tekstową CTRL+ALT+F2, tam się zalogować i zainstalować repozytorium livny jak już ktoś napisał. Z tą różnicą, że nie masz instalować repozytorium dla fedory 6, a dla fedory 9 - poszukaj sobie nowszej paczki od tej co podałeś. Jeśli z jakiegoś powodu byś się nie mógł przełączyć na konsolę tekstową, to możesz również uruchomić system w trybie tekstowym, po wyświetleniu się menu z wyborem systemów, zaznacz fedorę, wciśnij 'a', dopisz na końcu linii '3', a potem enter i klawisz 'b'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to problem z grafiką że nie startują Ci X-y, więc spokojnie po wywaleniu tego błędu możesz się przełączyć na konsolę tekstową

Ale jak mam pozbyć się tego błędu ??

 

Bardzo dziękuje za pomoc ale mógłbyś ciut jaśniej się wyrażać bo poraz pierwszy mam styczność z linuxem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co napisałeś w pierwszym poście.

Ewentualnie możesz też ustawić ręcznie tą rozdzielczość w pliku /etc/X11/xorg.conf, a jak edytować xorg.conf i jakie ustawić tryby to znajdziesz dużo o tym w googlach i tu na forum.

Tak, wiem że ma zrobić to co w pierwszy poście ale nie moge się dostać do tej kosoli :( Tą kombinacje klawiszy kiedy mam użyć CTRL+ALT+F2 (tzn. w którym miejscu) ?? Bo jak próbowałem uruchomić system w trybie txt to była tylko taka różnica że system się dłuże włączał ale potem też wyskoczyło okienko z napisem "Not optimum Mode" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...