Skocz do zawartości

"staje Mi" Instalator Fc9


D154573R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś po "latach" przerwy zdecydowałem się na instalacje FC tym razem 9.

Problem w tym, że instalacja zatrzymuje się przy instalowaniu kernela, no i można czekać wieczność a wtedy po jakimś czasie sie wiesza całkowicie co stwierdzam po niemożności ruchu kursorem po ekranie.

Co zrobić i w czym tkwi problem?

 

EDIT:

W trybie tekstowym błąd występuje już na starcie (2%) instalacji i koniec zabawy. W błędzie są na starcie jakies informacje o yum...pak czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeprowadziłem i wszystko poszło bez problemów.

Dziwne ze w trybie tekstowym wywala sie juz na starcie a w graficznym dopiero na 722 w mym przypadku pakiecie jakim jest kernel ;)

Może system plików mu nie pasuje i nie potrafi zapisać? Pozwoliłem by instalator podzielił mi partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możesz mieć podobny problem do mnie. Instaluj FC9 w języku angielskim, potem zmienisz sobie na polski.

Miałem podobny problem do Twojego ( jak dla mnie nawet taki sam, dotyczył instalacji na notku 6715b ). W ten sposob sobie z nim poradziłem. Zresztą dotyczy on fC7,FC8 i FC9. Sprawdziłem doświadczalnie.

Pozdrawiam legus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Fedora Core 9 ani 8, jest Fedora 9 i 8 ;)

 

Czy płyta jest nie zarysowana? Czy zrobiłeś test płyty przed instalacją? Czy sprawdziłeś sumę kontrolną przed wypaleniem płyty?

 

Czy instalujesz domyślny zestaw aplikacji, czy coś zmieniasz? Miałem często taki problem że instalator wywalał się jak dawałem jakieś inne pakiety niż domyślne (dlaczego? nie wiem).

 

Pozatym, to że kursor się nie rusza, nie znaczy że się zawiesiło coś. Spróbuj dać Ctrl+Alt+[F1], pod [F3] albo [F4] są logi z instalacji, zapewne coś będzie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

mialem ten sam problem na lapku Fujitsu Siemens...Mam na nim zainstalowane dwie kosci pamieci po 512 MB z czego tylko jedna jest dedykowana (kingston) druga to tez kingston ale od Toshiby ;)

Przed instalacja wyjalem te od Toshiby i wszystko ruszylo bez problemu. Po instalce wlozylem znow te "pamiatke" i do dzis dziala :)

 

Nie wiem czemu tak jest - az tak sie nie znam...wyjalem te kosc na "czuja" ;)

 

Moze u Ciebie tez sie "pamiatki" gryza przy instlacji

 

Pozdrawiam

 

Cathor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...