Skocz do zawartości

Brak "dodaj/usuń Programy" I "aktualizacja Sytemu"


Kikuchijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem wygląda tak że yum przestał mi działać - to znaczy nie instalował nic - ani przez yum install, ani rpm -i, więc usunąłem i zainstalowałem yuma ponownie. Teraz niby działa ale z menu system->administracja zniknęły dodaj/usuń programy i aktualizacja sytemu, jak je przywrócić?

 

Po drugie - wcześniej graficzny aktualizator pokazywał ponad 300 poprawek (linux świeżo instalowany) a teraz yum update nie widzi żadnej poprawki więc chyba coś nie tak?

 

dzięki za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było patrzeć co Ci się usuwa w zależnościach razem z yumem, były tam zapewne m.in. graficzne nakładki. Po drugie jak już zaktualizowałeś system (w sumie nie pisałeś czy tak czy nie) to widocznie od ostatniej aktualizacji żadna paczka nie została zaktualizowana. Względnie mieszałeś z repozytoriami i zaktualizowałeś paczkę z nowymi kluczami, ale konfiguracje z linkami zostały stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było patrzeć co Ci się usuwa w zależnościach razem z yumem, były tam zapewne m.in. graficzne nakładki. Po drugie jak już zaktualizowałeś system (w sumie nie pisałeś czy tak czy nie) to widocznie od ostatniej aktualizacji żadna paczka nie została zaktualizowana. Względnie mieszałeś z repozytoriami i zaktualizowałeś paczkę z nowymi kluczami, ale konfiguracje z linkami zostały stare.

 

Rzeczywiście - miałem wyłączone updates-newkey, jak włączyłem to poprawki się pokazały i już je zainstalowałem.

 

Ale "dodaj/usuń proggramy" i graficznej aktualizacji nadal nie ma:/. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...