Skocz do zawartości

Fedora 10 Beta Zainstalowana


daf

Rekomendowane odpowiedzi

z racji, ze w poprzednim temacie dotyczacym bety rozmowa zeszla na dyskusje nt. sterownikow, opisze moja batalie w odrebnym poscie:

 

a wiec od dzis moja Zona jest posiadaczem F 10 beta :D sam obawialem sie ryzykowac, gdyz potrzebuje stabilnego systemu do pracy i bez tego sie nie obejde.

 

ponizej, sprzet ktory mam w kompie:

 

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL Memory Controller Hub (rev 04)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL PCI Express Root Port (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) High Definition Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) PCI Express Port 2 (rev 03)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #1 (rev 03)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #2 (rev 03)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #3 (rev 03)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #4 (rev 03)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB2 EHCI Controller (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev d3)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801FB/FR (ICH6/ICH6R) LPC Interface Bridge (rev 03)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) IDE Controller (rev 03)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801FR/FRW (ICH6R/ICH6RW) SATA Controller (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) SMBus Controller (rev 03)
02:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (rev 15)
04:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV43 [GeForce 6600] (rev a2)

 

czyli nic specjalnego i zgodnie z oczekiwaniami, instalacja przeszla bezproblemowo. anaconda jak zawsze mila. dodala jeszcze opcje zmiany nazwy komputera, ale tak to standardowo.

 

system sie uruchomil i bylo ok. dziala troche szybciej, ale wydaje mi sie, ze bez specjalnych fajerwerkow. Plymouth oczywiscie padl. brakuje tez splasha w grubie. mamy wiec czarny ekran na ktorym musimy domyslic sie, ze trzeba kliknac zeby zmienic jadro, system lub parametry. srednie to jest, ale licze, ze to kwestia tego, ze Solar jako theme nie jest jeszcze gotowy.

 

Xy: uruchamiaja sie szybciej, bez blyskow na ekranie. w koncu.

 

GDM: i tu niespodzianka - mimo, ze user ten sam i system instalowany po polsku, w GDM musze ustawiac jezyk i klawiature. ok.

 

zalogowalem sie i wszystko dziala. nawet mp3, wav i flash (tylko podstawowy) dzialaja od razu. fluendo jest juz zainstalowane. zaktualizowalem system, zrobilem reboot (plymouth nadal nie dziala wiec juz chyba rzeczywiscie nie bedzie) i znowu niespodzianka. jezyk i klawiature musze ustawic od nowa :unsure:

 

zalogowalem sie, odpalilem FF, wszedlem na youtube zeby sprawdzic flasha, a tu FF padl od razu. z konsoli wynikalo, ze PulseAudio cos nie chce wspolgrac z domyslnym flashem. jak sie okazalo, z adobe tez nie. pomaga dopiero libflashsupport. bugzilla.

 

sprawdzilem tablet Wacom Bamboo. jest kompletnie martwy. lsusb go od razu wykrywa, ale nie reaguje. bugzilla.

 

kmod-nvidia i akmod zainstalowaly sie, reboot i zawiodlo uruchamianie kmoda. okazuje sie, ze nie ma juz xorg.conf. musialem go stworzyc i kmody sie uruchomily.

 

ustawilem jezyk systemu i udalo sie to zapamietac. niestety, klawiatury nie. musze ustawiac przy zalogowaniu. bugzilla.

 

w sumie byly jeszcze chyba 2 usterki, ktore zglosilem, ale nie sa one warte uwagi. poza tym system dziala w miare stabilnie. jutro bede sie bawil dalej.

 

generalnie, mniej ciekawostek niz w F9, ale system wyglada duzo gorzej zarowno pod wzgledem wygladu jak i dzialania. mam nadzieje, ze to sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(plymouth nadal nie dziala wiec juz chyba rzeczywiscie nie bedzie)

Jak już pisałem w innym wątku: z nvidią zapomnij że zadziała.

 

zalogowalem sie, odpalilem FF, wszedlem na youtube zeby sprawdzic flasha, a tu FF padl od razu. z konsoli wynikalo, ze PulseAudio cos nie chce wspolgrac z domyslnym flashem. jak sie okazalo, z adobe tez nie. pomaga dopiero libflashsupport. bugzilla.

W F9 też trzeba libflashsupport doinstalować żeby dźwięk był, wątpię czy to błąd, ale być może.

 

kmod-nvidia i akmod zainstalowaly sie, reboot i zawiodlo uruchamianie kmoda. okazuje sie, ze nie ma juz xorg.conf. musialem go stworzyc i kmody sie uruchomily.

Teraz xserver polega domyślnie na ustawieniach automatycznie wykrytych przez xrandr, w przypadku zmiany drivera grafiki wystarczy Ci utworzyć minimalny xorg.conf:

Section "Device"
        Identifier  "Videocard0"                        
        Driver      "nvidia"                                  
EndSection

 

generalnie, mniej ciekawostek niz w F9, ale system wyglada duzo gorzej zarowno pod wzgledem wygladu jak i dzialania. mam nadzieje, ze to sie zmieni.

A tym stwierdzeniem mnie nieco zdziwiłeś - nie wiem czego się spodziewałeś po becie. W tej fazie system z założenia jest jeszcze w sporej rozwałce. Dobrze wiesz że instalując go musiałeś się liczyć z problemami. Dopiero po becie następuje development freeze i zaczyna się faza "bugfix", a dopiero o finalnej wersji można będzie mówić czy dobrze działa czy nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w innym wątku: z nvidią zapomnij że zadziała.

 

do konca mialem nadzieje, ze sie myliles :rolleyes:

W F9 też trzeba libflashsupport doinstalować żeby dźwięk był, wątpię czy to błąd, ale być może.

 

tak, ale tu jest inny problem. po wejsciu na strone z flashem dzwiekowym, FF sie wylacza, a konsola pluje bledami zwiazanymi z PA. wczesniej nigdzie tak nie bylo.

 

Teraz xserver polega domyślnie na ustawieniach automatycznie wykrytych przez xrandr, w przypadku zmiany drivera grafiki wystarczy Ci utworzyć minimalny xorg.conf:

Section "Device"
        Identifier  "Videocard0"                        
        Driver      "nvidia"                                  
EndSection

 

dobrze wiedziec. dzieki.

 

A tym stwierdzeniem mnie nieco zdziwiłeś - nie wiem czego się spodziewałeś po becie. W tej fazie system z założenia jest jeszcze w sporej rozwałce. Dobrze wiesz że instalując go musiałeś się liczyć z problemami. Dopiero po becie następuje development freeze i zaczyna się faza "bugfix", a dopiero o finalnej wersji można będzie mówić czy dobrze działa czy nie :-)

 

kiedy zainstalowalem bete F9 problemow praktycznie nie bylo. moze zle sie wyrazilem, ale chodzilo mi o porownanie bet tych 2 wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm rzeczywiscie, z tym ze to nie do onca rozwiazanie, a jednynie obejscie problemu poprzez wymuszenie korzystania z trybu vesa. Czyli de facto nie korzystasz w tym momencie ze sterownika nvidii, a z vesy. Ale faktycznie masz racje ze tak mozna zrobic, do bootowania 3D nie jest potrzebne :D Dobrze wiedziec na przyszlosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...