Skocz do zawartości

Fedora 9 Na Lenovi R61i Thinkpad


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów po dłuższej przerwie.

Musiałem sobie wreszcie sprawić laptopa (model jak w temacie) no i oczywiście zastanawiam się nad instalacja Fedory 9 na nim.

 

Czy ktoś z forumowiczów instalował Fedorkę na tym modelu?

Interesuje mnie wersja 64-bity, bo akurat taką wczoraj zassałem z internetu

 

Live CD już uruchomiłem i na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku. System uruchomił sie znacznie szybciej od preinstalowanej Visty, wykrył urządzenia systemowe, WiFi (oraz dostępne sieci bezprzewodowe) , kartę sieciową, dźwięk, touch pad oraz track piont. Problem jest chyba ze sterownikiem karty grafiki (GF Quadro), bo Desktop Efects nie mogły zostać uruchomione. Rozdzielczość oczywiście Live ustawił poprawną.

 

Na podstawie powyższego opisu wnioskuję, że z instalacją nie powinno być problemu, ale na wszelki wypadek proszę o opinie na ten temat.

 

I na koniec pytanie, które uzytkownicy komputerów zadawali od czasów pierwszych Athlonów 64: co "lepsze", wersja 32-b, czy 64-b?

Teoretycznie odpowiedź zman - przy 2 GB RAM i użytkowaniu, tzw domowym, różnicy nie powinno być żadnej, jednak z lekkim wskazaniem na wersję 32-b ze wzgledu na dostępność oprogramowania.

 

Czy jest jakaś widoczna róznica w pracy komputera pod systemem 64b w stosunku do 32b? Mam na myśli "ogólne wrażenia", czyli szybkość reakcji na zadania, uruchamianie aplikacji, zużycie zasobów komputera, i inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...