Skocz do zawartości

Problem Z Netem


DyM32

Rekomendowane odpowiedzi

witam

postanowiłem zakończyć przygodę z windą no i po przeczytaniu forum fedory wybrałem właśnie ten system , probklem jednak w tum że po zainstalowaniu nie mam pojęcia jak połączyć się z netem

mam kablówkę z multimedii i modem motorola ale że jestem lamą w tym temacie to moja przygoda kończy się w momencie odpalenia systemu i dalej nic

proszę o pomoc

może jest to wyjątkowo prosta sprawa bo na mandrece neo+ odpaliłem bez problemu jak i na red hacie ale tamte systemy nie przypady mi do gustu szukam czegoś lepszgo i bardziej stabilnego

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kolega Ci wyzej napisal...

nie radzisz sobie w tym okienku od konfiguracji networka ?? Czy nie mozesz znalezc tego ?? <?>

Ej i jak jest dhcp to sie wpisuje IP [?], nigdy z sieciami do czynienia nie mialem, ale cos mi sie wydaje ze serwer dhcp sam ip ustawia klientom [?] tak?

Ps. To moje przypuszczenia, jak ktos ma czas to moglby mi łopatologicznie wytłumaczyc dhcp... miloby bylo.. z gory thx..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( witam raz jeszcze

odpaliłem tę konfigurację dhcp

powpisywałem wszystko tak jak mam w xp to znaczy

adres ip

maskę podsieci

bramę

serwer dhcp

i nawet te dwa adresy dns

i dalej nic

nie mam też głosu ale to jakoś narazie mi nie przeszkadza bo i na to przyjdzie czas

może ma ktoś jakieś sugestie

może nie zainstalowałem jakiegoś pakietu?lub może muszę zainstalować to wszystko od nowa bo jakiś czas temu kiedy sie zabierałem za fedorę to po instalacji na tym samym kompie był dźwięk a teraz niestety brak

kiedy miałem neo+ to bez problemu uruchamiałem je na mandrece , red hacie czy knopiksie

a tu takie cyrki się zdzieją

kurcze może coś zwaliłem przy instalce?

prosze o jakieś wskazówki i ewentualna pomoc

procesor athlon 2.6xp

płyta gł. asus a7n8x-x

reszta raczej nie ma znaczenia

z góry dzięki za pomoc

zapomniałem dodać że po skonfigurowaniu tego networka mam niby status ACTIVE no i na tym koniec netu nadal nie ma ale dlaczego? :huh::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze spróbowac wpisac nazwę pod jaką występuje Twój komp w siecii o ile w niej jesteś. Pewno ją podałes jak zakładali Ci sieć. Twój komp ma ją określona na serwerze łączącym. Przy włączonum DHCP na serwerze działa on tak, że sprawdza nazwę użytkownika, numer karty sieciowej kompa i nadaje Ci samodzielnie IP. Jeżeli wpisujesz numer Ip to wtedy nie możesz ustawić dynamicznego DHCP tylko dajesz opcję stałe IP. Zobacz w Windzie, czy masz ustawiony stały numer IP, czy też DHCP. Jak masz DHCP to wywal numer IP z ustawień i dodaj tylko bramę i maski. IP wtedy dostaniesz z serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...