Skocz do zawartości

Instalacja Pod Chipset Sis M672


tatsuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z instalacją Fedory 8 na laptopie z Chipset SiS M672, kartą SiS Mirage™ 3+.

Przy odpaleniu LiveCD jest całkowity brak reakcji,

Fedora 6 - zawieszanie podczas aplikacji (też liveCD) i co dziwne jednym Linuksem który działa poprawnie to Linpus, a on wywodzi się z fedory. :blink:

Próbowałem nowsze wersje, nawet się nie ładują komendy pci=noacpi, acpi=off, apm=off nic nie pomagają.

 

Co do innych dystrybucji

Instalowałem UBUNTU 7.04-desktop-i386 z płyty działa bez problemu po ustawieniu "Enable_Laptop_mode=true" i ustawieniu opcji zasilania inaczej po pewnym czasie następuje zawieszenie systemu.

Instalacja dochodzi do momentu wgrywania plików i następuje zawieszenie (w okolicach 50%).

Suse 11.0 - tylko safemode, Mandriva 2009 - instalacja tak, z dysku czarne tło, Dreamlinux - brak reakcji, KNOPPIX 5.3.1 - podobne objawy jak Ubuntu 7.04

 

Myślę ze problemem jest "coś" z halem, ale jeżeli chodzi o Linuksa to jestem zielony, a tygodniowe przeszukiwanie sieci nic nie pomogło.

Może tutaj znajdę odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dość często właśnie livecd nie chce ruszyć, a później normalna instalka idzie bez problemu. Dlatego ja bym mimo wszystko spróbował, a jeśli 10 nie poleci, to wtedy zgłosić by to wypadało na bugzillę żeby developerzy poprawili ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...