Skocz do zawartości

Cedega - Jak To Ugryzc


mynus

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej próbowałem bawić się na wine, ale też nic mi nie wychodziło :(

dzisaij zainstalowałem cedege_4.1 (to nowy winex, nie wiem czemu zmienilo nazwe, ale to nie istotne)

 

Czy po zainstalowaniu trzeba to jakos konfigurowac?

 

próbuje uruchomić chessmatera :

 

cedega /mnt/dysk/Gry/szachy/chess.exe -winver winxp

i dostaje komunikat:

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec '/mnt/.../szachy/chess.exe': error=21

 

czy ktoś wie o co chodzi, to samo dostaje przy innych grach ( a mam jeszcze dwie warcrafta3 i fife2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem bawić się na wine, ale też nic mi nie wychodziło :(

dzisaij zainstalowałem cedege_4.1 (to nowy winex, nie wiem czemu zmienilo nazwe, ale to nie istotne)

 

Czy po zainstalowaniu trzeba to jakos konfigurowac?

 

próbuje uruchomić chessmatera :

 

cedega /mnt/dysk/Gry/szachy/chess.exe -winver winxp

i dostaje komunikat:

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec '/mnt/.../szachy/chess.exe': error=21

 

czy ktoś wie o co chodzi, to samo dostaje przy innych grach ( a mam jeszcze dwie warcrafta3 i fife2005)

"bodajze" tak:

jak chcesz grac w gry ktore sa na partycji fatoskiej, musisz byc root'em bo zwygly uzytkownik nie moze tam sie swobodnie dzialac (kopiowac usowac itp)

 

 

choc niekoniecznie, wiem ze tak mialem i potem bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak chcesz grac w gry ktore sa na partycji fatoskiej, musisz byc root'em

 

To się nie zgodzę - to kwestia zamontowania partycji fatoweskiej i podanych do niej parametrów.

U mnie wygląda to tak:

/dev/hdb6               /mnt/fat                vfat    codepage=852,rw,umask=000,uid=0,gid=0,auto

i da się :)

Poza tym man mount oraz google.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do Cedegi warto dorzucic Point2Play, bardzo ułatwia sprawę. W niedługim czasie powinny też ruszyć gry wymagające DX9 bo Transgaming poinformowało, że będzie oficjalnie wspierać Half Life 2 i to razem ze Steamem. Poinformowali też, że będzie wspierać DX9c. Nowa wersja Cedegi pojawi się koło 7 grudnia.

Mi się parę gierek udało uruchomić między innymi Doom3, Mafia, GTAVC i GTA3, Colin 4 i duzo innych. O dziwo część z nich chodzi na (_linuxie_ → Linuksie) ORT lepiej niż na Windowsie.

CO do partycji FAT to trzeba tylko dodać odpowiednie prawa (_urzytkownikom_ → użytkownikom) ORT i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...