Skocz do zawartości

Pppoe W Fedora 10, Kłopoty


mercin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam się na dystrybucjach linuksowych, choć przetestowałem już ich wiele. Kilka takich jak Mandriva czy PCLOS w zasadzie same konfigurują internet przez pppoe, Ubuntopodobne uruchamiam komendą sudo pppoeconf, slackewary i inne gentoo wystarczy pppoe-setup

 

Spodobała mi się nowa Fedora 10 - męczę ją od 4 dni mam już, to co mi potrzeba, kodeki, wine itp. ale mam też problem z połączeniem z netem - KAŻDORAZOWO muszę w terminalu wpisać pppoe-setup i (poza kilkoma zenterowanymi opcjami "default") oraz dns, rodzaj firewala zatwierdzić yes i wystukać /sbin/ifup ppp0 (z początku zadziałało znane mi z gentoo czy slackeware pppoe-start).

pytanie

co można zrobić by fedora łączyła mi się z netem podczas startu systemu (zdefiniowanie opcji podczas pppoe-setup nie działa) ?? a po uruchomieniu fedory komenda /sbin/ifup ppp0 nie daje żadnego rezultatu - muszę poprzedzić ją pppoe-setup... - to jest nieco czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz skrypt :)

Dodaj to co wpisujesz standardowo "z palca" do /etc/rc.d/rc.local

Powinno zadziałać, mi działało jak miałem neozdradę swego czasu (3 miesiące wytrzymałem zanim kazałem im iść w piz.u) :).

---- łączenie postów ----

To co wpisujesz w pppoe-setup dodaj do /etc/pppd/options itp itd.

Przeczytaj po prostu to:

http://akademia.linuksa.pl/readme/neostrada/

 

---------------

@qmic - korzystaj z przycisku "EDYTUJ" pod postem. Nie pisz nowych postów pod swoim własnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...