Skocz do zawartości

"could Not Detect Stabilization, Waiting 10 Seconds."


Misiek_Ambrozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem napisać jak pozbyć się komunikatu "Could not detect stabilization, waiting 10 seconds." i skrócić boot owanie o 10 sec.

Zanim w ogólezaczniesz cokolwiek sprawdź czy u ciebie występuje ten problem.

 plymouth-log-viewer

Jeżeli jest napisane przed Welcome to Fedora "Could not detect stabilization, waiting 10 seconds." to znaczy że można to naprawić stosując poniższe informacje.

 

Mianowicie musimy ściągnąć:

1. mkinitrd-6.0.71-3.fc10.XXXX.rpm

2. nash-6.0.71-3.fc10.XXXX.rpm

3. libbdevid-python-6.0.71-3.fc10.XXXX.rpm

Z tej strony http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=73912

 

Z konta root : WAŻNE Zrobić kopię vmlinuz i initrd zanim zaczniesz poniższe

rpm -Uvh mkinitrd-6.0.71-3.fc10.*.rpm nash-6.0.71-3.fc10.*.rpm libbdevid-python-6.0.71-3.fc10.*.rpm

mkinitrd -f /boot/initrd-$(uname -r).img $(uname -r)

poczekać chwilę i gotowe, teraz wystarczy uruchomić komputer od nowa.

Pozdrawiam proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne za sugestie. Jako ze problem rowniez mnie dotyczy - mozna prosic o ogolne wyjasnienie skad to sie bierze i w jaki sposob ta metoda to naprawia oraz... za jaka cene?

 

//added:

Pogrzebalem troche w Internecie i warto dodac, ze:

->bug jest oficjalnie zgloszony i czeka na naprawe

->"Warning this *could* leave your system non bootable"

->metoda ktora proponujesz najprawdopodobniej usuwa tylko efekt (echo komunikatu + delay), ale nie problem, ktory go tworzy.

 

Dla osob szukajacych mniej wygodnego, acz rowniez mniej konfliktowego rozwiazania: po pojawieniu sie komunikatu molestowac przycisk "escape". Po 1-2 sekundach Plymouth ladnie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne za sugestie. Jako ze problem rowniez mnie dotyczy - mozna prosic o ogolne wyjasnienie skad to sie bierze i w jaki sposob ta metoda to naprawia oraz... za jaka cene?

 

//added:

Pogrzebalem troche w Internecie i warto dodac, ze:

->bug jest oficjalnie zgloszony i czeka na naprawe

->"Warning this *could* leave your system non bootable"

metoda ktora proponujesz najprawdopodobniej usuwa tylko efekt (echo komunikatu + delay), ale nie problem, ktory go tworzy.

 

Dla osob szukajacych mniej wygodnego, acz rowniez mniej konfliktowego rozwiazania: po pojawieniu sie komunikatu molestowac przycisk "escape". Po 1-2 sekundach Plymouth ladnie odpali.

Ta metoda w moim przypadku pomogła a nie zamaskowała problem. Ryzyko że system nie wstanie występuje zawsze nikt nie da takiej gwarancji. Plymouth u mnie startuje teraz od razu. Zawsze można czekać aż to naprawią i zrobić UPDATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...