Skocz do zawartości

Dwie Bramy Do Internetu


adams24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w sieci mały serwerek http, ma on dres ip w sieci wewn. 192.168.2.22 jest za ruterem, ruter ma adres 192.168.2.199 po lanie i jakiś publiczny adres XXX.XXX.XXX.XXX adres na WAN-ie. Na reterku ustawione przekierowanie portów na adres serwerka czyli z internetu można przegladać stronki z mojego serwerka bez problemu.

 

Zdarzają się mi często awarie łacza z winy dostawcy. Mam zamiar dostarczyć druga bramę internetewą w tej samej sieci, czyli znowu będzie jakiś ruterek załóżmy w tej samej sieci ale o adresie 192.168.2.100 i ze swoim publicznym IP. I teraz jak ustawię na tym drugim ruterku przekierowanie portu 80 na mojego hosta z serwerem www to nie będzie to działać gdyż mój serwerek ma bramę domyślną ustawioną na bramę o adresie 192.168.2.199.

 

czy jak dodam trasę statyczną na moim serwerku www poleceniem:

 

route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.2.100

 

zacznie mi działać przekierowanie na obydwu ruterach? I czy dostęp z internetu będe miał z obydwu bram internetowych?

 

Z góry dzieki za pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze masz dodaną bramę domyślną 192.168.2.199 i teraz poleceniem:

 

route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.2.100

 

chcesz dodać na serwerze drugą bramę domyślną pod ip 192.168.2.100.

 

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest niepoprawne - na serwerze może być ustawiona tylko jedna brama domyślna. Jednym z rozwiązań może być podłączenie drugiego łącza do rutera, który już masz i jego konfiguracja w taki sposób, by w razie awarii przełączał się z jednego łącza do ISP na drugie. Oczywiście jeżeli pozwala na to funkcjonalność tego rutera. Jeżeli nie, to pozostaje wymiana rutera lub rozwiązanie tego problemu w sposób systemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wystarczy dodać drugiej bramy (nie defaultowej) ?! routing powinien w razie awarii pierwszej bramy spróbować się dobijać przez drugą.... mam wrażenie, że kiedyś na laborce w szkole z sieci tak właśnie robiliśmy....

 

EDIT:

http://bromirski.net/docs/translations/lar....MULTIPLE-LINKS

 

Z tego co napisał adams24 wynika, że ma już jeden ruter sprzętowy i chce dokupić drugi. Na co pordziłem mu:

 

Jednym z rozwiązań może być podłączenie drugiego łącza do rutera, który już masz i jego konfiguracja w taki sposób, by w razie awarii przełączał się z jednego łącza do ISP na drugie. Oczywiście jeżeli pozwala na to funkcjonalność tego rutera.

 

W razie gdyby funkcjonalność tego rutera na to nie pozwalała:

 

Jeżeli nie, to pozostaje wymiana rutera lub rozwiązanie tego problemu w sposób systemowy.

 

I wtedy można zastosować rozwiązanie systemowe, oparte o Linuksa, opisane pod tym linkiem, który podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...