Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fedory [!]


gramy52

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem - istnieje wiele wątków z tym związane, ale jest mój dość nietypowy. Od razu napiszę, że żadna dystrybucja Linux jeszcze mi NIE ODPALIŁA. Debian? Ubuntu? (i wiele innych pomniejszych dystrybucji jak np: DSL)... się nie włączył - i w dodatku pisałem po wszelakich forach z prośba o pomoc, ale oczywiście bez skutku :). Cieszyłem się nowym darmowym systemem jedynie po przez program tzw. Virtual PC. Oczywiście to mnie nie satysfakcjonuje, bo chce w pełni "normalnie" korzystać z systemu i cieszyć jego wszystkimi najlepszymi walorami. Po tych słowach może poczujecie moje rozgoryczenie i pomożecie mi odpalić wymarzony od długiego czasu Linux :). Dobra! - koniec gadania, zapraszam wszystkich do lektury!

 

Standard - wkładam płytkę, czekam - pokazuje mi się tapeta dystrybucji, a na środku napis - że za 10 sekund zostanie uruchomiona Fedora. Świetnie! Przynajmniej do tego momentu, bo po tym wszystkim (gdy tylko odpala się czarny obraz z linią komend) wywala mi coś takiego:

http://odsiebie.com/pokaz/1197053---f259.html (przepraszam za słabą jakość obrazu, ale była wykonywana z telefonu).

Ciekawe co? Też tak sądzę - praktycznie każda dystrybucja pokazuję mi to samo (czyli jakąś długą listę błędów).

 

Kilka pytań jeszcze od mnie.

1. Istnieje taka wersja dystrybucji, która nie jest LiveCD? Po prostu żeby od razu zainstalować (_linuxa_ → Linuksa) ORT jak np: system Windows XP.

Notka: LiveCD być może ma problem z wykrywaniem sprzętu na moim komputerze- a skąd takie stwierdzenie? A no już mówię: Włączając Ubuntu (nie pamiętam którą tam wersje) sprawdzało mi kompatybilność jakiś tam rzeczy (pamięć zawodzi ;) ).W każdym razie, gdy pojawiła się linia "Loading Hardware drivers" komputer chwilę pomyślał, a tuż po tym wywaliło mi całą serie nie kończącej się listy błędów - z taką szybkością pojawiały się, że nawet trzech literek w linii nie mogłem odczytać ;).

 

2. Czy to może być wina ustawień w BIOS?

 

Na koniec co jedynie mogę wam dać to specyfikacje mojego sprzętu.

Procesor: Intel Celeron CPU 2,66 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5500

Płyta główna: MSI 865GVM3-V

Intel 865GV + ICH5 Chipset Based

Dysk: Seagate ST3808110AS

Napęd: LITE-ON DVDRW SHW-160P6S

 

Co na koniec mogę powiedzieć? żeee... Niecierpliwie czekam :), jeśli macie jakieś pytania piszcie! Wszelakie sugestie, pomysły też znajdą tu miejsce! Wszystkim za pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak noapic nie przejdzie to spróbuj "acpi=off".

 

Tak, dystrybucja jest dostępna w wersji pełnej: zajmuje 1 DVD lub kilka CD. Do ściągnięcia ze strony Fedory.

 

//nie sprawdzone:

Możesz też od razu wymusić instalację z livecd wpisując "install" (a może liveinst ? :P). Ale jeżeli to nie jest jakiś większy problem dla Ciebie to ściągnij sobie pełną wersję na DVD i z niej pociągnij instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz konfiguracje dysku twardego, w jakim jest trybie master czy slave (jak jest w jednym to przelacz na drugi)

Dysk chodzi pewnie w trybie Sata, wejdz w bios i przelacz na tryb na nie sata ;) (powinno byc w instrukcji obslugi plyty glownej jak to zrobic).

I przetestuj za kazdym razem po zmianie czy ktoras z dystrybucji startuje.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskaz - jakby to była kwestia problemów z HDD to system live by i tak i tak się odpalił. On przecież się do RAMu ładuje i z RAMu czyta.

 

@gramy52 - próbowałeś zainstalować jakąkolwiek dystrybucję i pózniej odpalić z hdd? Domyślam się, że nie masz 4GB ramu (czasami są problemy z tym i trzeba ograniczać)? Dla świętego spokoju możesz jeszcze spróbować puścić kilka instancji memtest pod windowsem albo jakiś inny program do sprawdzania pamięci RAM - czy nie ma jakiegoś problemu.

 

Spróbuj jeszcze z dystrybucją Mandriva - z doświadczenia wiem, że ona odpala prawie zawsze - nawet kiedy Fedora i Ubuntu potrzebowały różnych kombinacji alpejskich to Mandriva u mnie ruszała bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem wcale nie jest nietypowy, u mnie jest to samo co prawda na innej płycie głównej bo Asrock ale z tym samym chipsetem Intel 865GV i z kartą graficzną Nvidia 5200 i mam również napęd DVD Liteon ale inny model. U mnie też nie instalują się takie systemy jak Ubuntu 8.10, openSUSE 11.1.

Sprzęt jest sprawny.

Może ktoś ma jakieś sugestie jakie opcje jądra ustawić oczywiście w F10 aby uruchomić instalkę?

 

Widać że coś mało tych "ekspertów".

Problem rozwiązany: http://fedorasolved.org/post-install-solut...ed-motherboards dotyczy to co prawda innego chipsetu ale po wpisaniu parametru agp=off instalka ruszyła. I dotyczyło to wersji Fedora 7.

Ktoś skopał robotę z rozwojem jądra. Stary błędny kod w nowej wersji. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...