Skocz do zawartości

Juz niewiem o co chodzi...


Roki$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, juz (_niewiem_ → nie wiem) ORT o co chodzi. Sytuacja jest taka:

sciagnalem iso fedory

nagralem na cd-r przy uzyciu Nero 6 (jakies Ultra Edition) w TAO bez zakonczenia CD

wrzucam do CD, zmiana bootowania w biosie

A tu lipa !!! nie startuje mi z CD1, w windowsie nie widzi plikow na CD.

Pewnie skopalem przy nagrywaniu :) ale prosze kolegow o jakas rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś sobie sumę kontrolną iso?

Druga sprawa to może moja słaba znajomość nowego nero - ale z tego co pamietam to jak sie nagrywa obraz raczej nie da sie nie zamykac cd - po prostu nie widzialem nigdzie takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie obrazu w Nero

 

1. Po uruchomieniu pojawia się ekran "New Compilation"

2. W prawym dolnym rogu wybierz przycisk "Open"

3. Zmień Typy pliku na Image Files

4. Wskaż plik obrazu.

5. Pojawi się okno Write CD. Tam też jest opcja Finalize CD. Moją myślą włączenie jej lub nie nie ma znaczenia dla instalownia z CD Fedory :lol:

 

Myślę, że albo masz "skopany" plik obrazu, albo zapisałeś go w zły sposób.

 

Pozdrawiam, Jerzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpio ... no az taki glupi to nie jestem :)

 

Co do samego problemu to obrazy sciagnalem bittorrentem uzywajac pliku torrent ktory jest rekomendowany na stronach redhata. Sam torrent sprawdza sumy md5 takze (_niewiem_ → nie wiem) ORT w czym moze byc blad... gdyby ktos mial jeszcze jakies pomysly to chetnie wyslucham

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywalem sobie (juz na RW :) ) dokladnie tym sposobem, efekt taki sam, zero zgloszen jakichkolwiek bledow, nagrywanie zakonczone powodzeniem, jednak windows nie widzi plikow i oczywiscie nie startuje z CD. Dodam jeszcze ze nagrywarka jest sprawna bo dzisiaj nagralem iso CorelDraw i bylo wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja bym proponowal zamknac jednak plytki. I ewentualnie nagrywac w trybie DAO.

A co do nero6 to jak sie pojawia new compilation to CANCEL, nastepnie z menu RECORDER pozycja BURN IMAGE czy jakos podobnie.. wybor pliku, pojawia sie dialog 'write cd', tak jak pisalem ZAZNACZ 'finalize' i przelacz na DAO.

 

Pozdrawiam, Doriath

HFFK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam ten sam problem. Więc jest tak ściagnąłem obraz z ftp://ftp.wsisiz.edu.pl/mirror/download.f...ora.redhat.com/ no i nagrałem, elegancko płytka sie bootuje, ale w pewnym momencie instalacji wyskakuje bład ze nie moze zgrac jakiegoś pliku no i mam tylko do wyboru Ok jak nacisne to reboot i nic. Dobra no to pomyślałem ze jakoś sie źle płytka nagrała ( pod windowsem tez nie moglem z niej zgrac niektórych plików na dysk) . Dalej ściągnąłem obraz z ftp://ftp.pbone.net/pub/fedora/pub/fedora/linux/core/ nagrałem no i sprawdzam pod win czy da sie zgrać te pliki których nie mogłem wcześniej no i wszystko jest ok. Uruchamiam ponownie zmieniam zeby Bootowało z CDROMu no i nic nie startuje. Nie wiem co robic próbowalem juz różne sposoby nagrywania, różne programy (mam juz 6 disc1 fedroy i żaden nie działa ) . Myśle ze te Mirrory są jakies trefne. HELP!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wystarczy ze nagrasz plyte w DAO (nie uzywaj TAO bo to nie bedzie sie butowac!!). Jak zrobisz w DAO to chyba nawet nie bedziesz musial finalizowac CD...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...