Skocz do zawartości

[f10] Instalacja - Język, Klawiatura I... To Tyle...


essey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pobieżnie przeanalizowałem różne wątki na tym forum dotyczące błędów przy instalacji F10, znalazłem różne rozwiązania i porady. Poniżej opiszę moje wypociny ;)

 

Może zacznę od błędu który napotkałem i nic z nim zrobić sam nie potrafię. Proces instalacji - standardowy jak każdy inny. Odpalam instalator wersji F10 i386. Bez żadnych modyfikacji i dodatkowych parametrów przy uruchamianiu. Przechodzę proces sprawdzania nośnika. Ładuje się graficzny instalator. Wybieram język i dalej oczywiście naszą narodową klawiaturę i Dalej i... Koniec opisu. Myszka staje w miejscu, mam czarny ekran, płyta nie pracuje, dyski nie pracują - totalna zawieszka. Jak już pisałem, postanowiłem poszukać jakiejś pomocy, no i próbowałem odpalać instalator z opcjami:

  • noapic
  • noapic apic=off
  • noapic apic=off acpi=off
  • noapic apic=off acpi=off agp=off

Sprawdzałem każdą opcję osobno, i w wiązankach jak powyżej. Ciągle wieszał się w tym samym miejscu - po ekranie wyboru języka i klawiatury.

Pomyślałem, ze mimo podania parametrów acpi=off i agp=off mój procesor lub płyta główna się buntuje w stosunku do wersji i386, także pobrałem wersje x86_x64. Przeszedłem ponownie wszystkie możliwe sytuacje opisane powyżej - błąd znów ten sam.

 

Sam nie wiem, co z tym zrobić. Ktokolwiek widział, ma pomysł, lub jeszcze lepiej, zna odpowiedź?

 

Konfiguracja mojej maszyny:

Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 3166 MHz (7 x 452)

Płyta główna GIGABYTE GA-X48-DS5

 

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

 

RAM OCZ DDR2 4096MB PC1066 DUAL 2x2048MB CL4

 

Kontroler IDE Intel? ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926

Dysk fizyczny ST3320620NS ATA Device (298 GB, IDE) (jeden dysk dodatkowo, nie chciał się uruchomić trzy dyskowy RAID)

Dysk fizyczny GRAID SCSI Disk Device (596 GB) (dwa dyski w GRAID)

 

Karta sieciowa Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

 

Wersja BIOSU F8A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak pisał Arabski tryb tekstowy (parametr "text"), albo... próbowałeś odłączyć wszystko co się da (peryferia prócz klawiatury?). Procesor, jeśli kręcony, powróć do standardowych ustawień... Sprawdzałeś spójność RAMu? (memtest itp.) Próbowałeś odpalić Fedorę Live?

 

Trochę totolotek, to kilka pomysłów, które mi przyszły na myśl...

 

//added:

na niektórych forach piszą, że jest to problem związany z dyskiem - kiedy Fedora wyszukuje dyski ale trafia na coś, co jej nie pasuje. Spróbuj odpalić instalację z tylko jednym, jakimkolwiek dyskiem, bez RAID. NB: tuż po wyborze klawiatury Fedora szuka wcześniejszej wersji Fedory na HDD... czyli właśnie wiesza się na przeszukiwaniu kontrolerów dysku.

 

//added2:

spróbuj odpalić instalację z parametrem "nodmraid"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theriel, podanie parametru "nodmraid" rozwiązało problem. Jednak pokazały mi się do wyboru trzy dyski - nie mam pojęcia który właściwy ;) Wypiąłem RAID i ponowiłem instalację bez tego parametru - wszystko poszło gładko i sprawnie.

Jaki wniosek? F10 nie lubi GRAID'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...