Skocz do zawartości

Serwer Plików Na


Arabski

Rekomendowane odpowiedzi

Dział chyba odpowiedni?

 

Dziś popełniłem takie coś -> http://return.dnsalias.net/wiki/index.php/...-_serwer_plików

 

Co koledzy sądzą? Warte coś? W zamyśle dla "każdego średnio kumatego" niekoniecznie z linuksowym "zapleczem"...

 

p.s. Proszę nie rzucać obelg, że staroć - wyjaśnione wszystko w linku oraz dwóch powiedzonkach:

 

"Lepsze jest zajadłym i nieprzejednanym wrogiem dobrego"

"If it ain't broke - dont fix it".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... wersja Fedory o której pisałeś trochę stara ale sam poradnik... hmm... jak to ująć... wspaniały! :D

 

 

 

I taki dość duży OFFTOPIC:

@Arabski: gdzieś tam na Twoim blogu na Twoim serwerze widziałem cały szkic tej Twojej sieci. Ta sieć komputerów to u Ciebie w domu stoi? I czy dobrze gdzieś po łączu zrozumiałem, że te wszystkie 5 (czy więcej maszyn) korzysta z ADSL? ;)

I skąd na to kasę wziąłeś? :)

Można jakieś tanie serwerki na Allegro kupić działające? Opłaca się w ogóle? Mam stary komputer w domu i już służył kiedyś jako router/serwer w domu, no ale płyta główna mu padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sieć komputerów to u Ciebie w domu stoi? I czy dobrze gdzieś po łączu zrozumiałem, że te wszystkie 5 (czy więcej maszyn) korzysta z ADSL?

 

Tak i tak.

 

Obecny bodycount na maszyny wynosi 10 sztuk z tego 5 wyłączonych. Wszystko co jest włączone zapiernicza przez Sagem F@st wiszący na RedHacie 9 z HTB - 2Mbit downstream. Do tego czasami ściągarka na torrenty - dedykowana tylko do tego. 5 sztuk włączone prawie 24/7, w tym laptop i Neoware. Uptime na Solarisie niedawno przekroczył 100dni.

 

I skąd na to kasę wziąłeś?

 

To znaczy na co? Na internet czy na komputery? Komputery to przeważnie złom. Jedyne 3 "poważne" zakupy to: laptop, SGI i Eizo.

 

Można jakieś tanie serwerki na Allegro kupić działające?

 

Co rozumiesz przez tanie i działające serwerki? Ostatnio polecałem coś takiego -> http://allegro.pl/item547084860_compaq_wor...6_cd_tower.html IMO spoko sprzęt. Na sam router zdecydowanie overkill. Na coś więcej? Z zapasem. Równie dobrze możesz sobie kupić za jakieś 3 stówy ProLianta rackmount, który będzie tak wył, że przy nim 5 minut nie wysiedzisz. Wszystko zależy od tego do czego to, za ile, i gdzie ma stać... Ostatnie najważniejsze :P

 

Opłaca się w ogóle?

 

Hehe, to dziwne pytanie. Jasne że się nie opłaca, bo na tym nie zarobisz :D Ale jak chcesz mieć fajny router + hosting u siebie (na jakimś dyndns - tak jak ja mam) to jest całkiem spoko.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

I na koniec, żeby nie było tak OT - dziękuję Panowie za dobre słowo na temat moich wypocinek ;) Może się komuś przyda. Jakby ktoś był chętny i z uprawnieniami, to możecie śmiało przekleić źródło (czyli niesformatowany kod Wiki) do siebie - dajcie tylko link do oryginału.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tak się głupio spytam, czy Ty tą stronkę dnsalias.net z domu udostępniasz przez neo (jaka prdkość), czy tylko tak pokazałeś że się da a tak naprawdę masz jakieś grubsze łącze? Pytam się bo zawsze miałem opory zrobić sobie konkretny adres, myśl o tym że mi ktoś zapcha łącze przez oglądanie, oj!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się...

- forum miało maksymalny najazd 10 osób, teraz jest 3 łącznie ze mną

- stronka jest pozbawiona wszelkich ozdób (choć przyjemna w dotyku)

 

pod adresem http://ash.dnsalias.net/

1) drobiazgi linkujesz tak:

href="http://ash.dnsalias.net/?cat=12"

2) a większe obrazki tak:

src="/images/sun_obudowa.jpg"

 

jak dupcie kocham nie rozumiem. Mając maleńką przepustowość ciężarki linkowałbym z jakiś szybkich darmowych serwerów, a całą funkcjonalną artylerię której dostać za darmo nie mogą ciągnąłbym z domu.

Ty robisz dokładnie na odwrót, bo jak inaczej uzyskać ten sam adres strony co w 1) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D

 

Po pierwsze - jeszcze jakieś 3h będą problemy z dostępnością (pojawia się i znika, i znika). Robię kopię karty (CF) po ssh i PIO w jakim działa źle wpływa na całą resztę. Jak cisnę w kartę, net się rozłącza :lammer:

 

1) drobiazgi linkujesz tak:

 

Generalnie w tekstach które piszę, to nawet mniej... np:

/?page_id=25

W obrębie tej domeny oczywiście.

Jako że miałem jeden CDROM SCSI ekstra (ten z <a href="/?page_id=25"target="_blank">tej strony</a>), i akurat była to Toshiba

Resztę robi skrypt.

 

2) a większe obrazki tak:

Wrzucam ftp'em. Strona wyrosła z wersji statycznej ( http://ash.dnsalias.net/static/ ) i tak tam miałem zorganizowaną grafikę. No i tak z WP zostało - jakoś mnie mierził wbudowany upload. Część jest ze starej wersji (/static/images) a nowsze, lub te które chcę podmienić, z nowej (/images). W ten sposób zachowałem starą wersję strony, i nie dublowałem obrazów w nowej.

 

screenshothsd.th.png

 

jak dupcie kocham nie rozumiem. Mając maleńką przepustowość ciężarki linkowałbym z jakiś szybkich darmowych serwerów, a całą funkcjonalną artylerię której dostać za darmo nie mogą ciągnąłbym z domu.

 

Aha.... A nie spotkałeś się nigdy z sytuacją, że zawartość tych "szybkich darmowych serwerów" (np. IS) czasem znika w niewyjaśnionych okolicznościach? Thank you, but no thank you.

 

Ty robisz dokładnie na odwrót, bo jak inaczej uzyskać ten sam adres strony co w 1) ??

 

Na to (chyba) odpowiedziałem wcześniej.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie będę dłużej zwlekał z odpowiedzią.... Upstream to 32 kB/s. Wszystko trzymam w domu a bramka to RedHat9 z HTB.

 

http://return.dnsalias.net/viewtopic.php?t=6

 

Poza kilkoma malkontentami, większość zadowolona. Ja ze swej strony nie odczuwam żadnego obciążenia jeżeli chodzi o łącze. Strony zaczynają mulić jak włączam ściągarkę ;)

 

A co Ty sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...