Skocz do zawartości

World Of Warcraft + Nvidia + Fedora 10


pioruns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Jest świeżo zainstalowana Fedora 10 64bit. Karta graficzna GF7300Go w lapku. Zainstalowane wszystkie aktualizacje i Wine z repo. glxinfo, mówi, że direct rendering jest. Próba uruchomienia gry World of Warcraft 2.4.3 - wywala do ekranu logowania.

 

OK, zainstalowałem sterownik kmod-nvidia wg przepisu z http://www.fedorafaq.org/. glxinfo - direct rendering jest. Włączam WoW (sprawdziłem też Stalkera albo Warhammer 40k): otrzymuję komunikat od gry o błędnym zaincjowaniu grafiki, żadna z gier się nie uruchamia. Sterownik kmod-nvidia ma wersję 180.x.

 

Na innych dystrybucjach spokojnie grałem w WoWa na Wine, na tym samym sprzęcie.

 

Jakieś sugestie?

 

Edit: Musiałem się pożegnać niestety z Fedorą, na rzecz Debiana, w którym problem ze sterownikami i Wine nie występuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Raport

U mnie WoW po za przycięciami (15 FPS?) działał idealnie, Wine miał wersję bodajże 1.1.15 lub coś koło tego lecz na pewno przed 1.1.18, paczki nVidia były instalowane z repozytorium tj. kmod-nvidia, karta graficzna zintegrowana lecz mimo to działało

Koniec Raportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nawiasem mowiac compiz fusion to aplikacja 3D. po kiego czorta odpalac 2 aplikacje 3D na raz (gra +compiz). nie dziwne ze przycina. szkoda ze kolega zrezygnowal w przedbiegach, zawsze jeszcze mozna bylo sprobowac innej wersji wine lub jakichs niestandardowych ustawien. no i jest przeciez playonlinux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t. po kiego czorta odpalac 2 aplikacje 3D na raz (gra +compiz).

 

Mam Compiz Fusion Icon wyłączałem Compiza gdy uruchamiałem gre. Po zainstalowaniu jednak sterów z nVidia.com nie trzeba było wyłączać i tak działało. Na sterach z repo accel. 3d było failed. Zaznaczam, że w F11 mam stery z repo i wszystko chodzi jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Cedega ale ta chyba spada coraz niżej...spójrzmy prawdzie w oczy, wg. mnie Wine prześcignął Cedegę :)

z 3D jest jak w Nintendo DS, w teorii niemożliwe by oba ekrany wyświetlały jednocześnie 3D (tylko jeden procesor obsługuje 3D) a jednak i to przełamali :D

Ze sterownikami z nvidia.com przestałem się bawić bo już doprowadzały mnie do białej gorączki, wolę wpisać yum install kmod-nvidia i wszystkie potrzeby są spełnione jak należy...

Jeszcze odnośnie gry, zawsze można sprawdzić na winehq czy nie ma w komentarzach jakiś pomocy odnośnie danej gry, tak np. udało mi się zobaczyć Menu w Diablo I, którego bez pewnych powiedzmy "poprawek" nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. kmod-nvidia wystarczy. Jednak stery z nvidii, zawsze trochę lepsze. Ja mam starą karte 5600 FX i u mnie drobne różnice widać od razu. Do F9 Stery kmod-nvidia-96xx były nie do końca dopieszczone. Choćby problem z fontami. Na F11 OK. Ja także nie lubie sobie życia utrudniać. Wiadomo jak jest z oryginalnymi sterami nVidii. Raz działają, raz...... cały system przestaje działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się generalnie zraziłem do tych sterowników nVidia bo trzeba wyjść do trybu tekstowego i się bawić z paczką, a jak kiedyś nie miałem Kernel-sources (bo to chyba stara nazwa paczki) to byłem uziemiony dokumentnie, dlatego powitałem z otwartymi ramionami kmod-nvidia a ze sterownikami nvidia.com przestałem się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...