Skocz do zawartości

Brak Połączenia Z Internetem


marek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Niedawno zainstalowałem (po raz pierwszy) Fedorę 10 z KDE. I mam następujący problem:

 

Otóż, w żaden sposób nie mogę skonfigurować połączenia internetowego. Sprawdzałem to zarówno na internecie do którego muszę wipsać IP (192.168.0.102), maskę (255.255.255.0), trasy (192.168.0.1) oraz dnsy (194.204.159.1, 194.204.152.34) - (wszystkie te dane z Windowsa) oraz na internecie, gdzie na Windowsie wystarczy dać opcję pobierz automatycznie czy jakoś tak).

 

Adresy wpisywałem tak jak napisałem w nawiasach.

Sieci bezprzewodowe wykrywa bez problemu, a jak dodam połączenie przewodowe (prawy klik na ikonkę koło zegara - konfiguracja (piszę z pamięci) - nowe połączenie przewodowe - wszystko wpisuję i daję OK) to nazwa tego połączenia jest szara i nie można jej zaznaczyć oraz ikonka z siecią ma znaczek czerwonego X.

 

Sieć próbuję konfigurować na laptopie HP Compaq 6720s.

 

Nie wiem czy to ważne, ale jeśli wejdę (z prawami roota) w system-config-network i chcę tam coś skonfigurować to się nie da... Tzn wszystkie kwadraciki są puste (bez zaznaczeń - wyczytałem, że powinno być zaznaczone aby zarządzał nim NetworkManager), jeżeli cokolwiek zmienię, dam zapisz to nic się nie dzieje, tzn niby coś zapisuję, ale jak odpalę system-config-network jeszcze raz to wszystko jest tak jak było zaraz po instalacji czyli niczego nie ma:/

 

Po wpisaniu komendy ifconfig (lub jakoś tak - znalazłem na forum) to wypisuje eth0 razem z adresem mac itp oraz jeszcze jedną rzecz, ale nie pamiętam nazwy..

 

Już kompletnie nie wiem co to może być. Czyżby nie zainstalowała mi karty sieciowej?:| W Ubuntu nie było z tym najmniejszego problemu (chyba też tam jest NetworkManager, ale głowy nie dam sobie uciąć :)).

Tylko proszę mi nie pisać, żebym wracał na Ubuntu - chcę przetestować coś nowego ;)

Jeżeli nie podałem wystarczających informacji to proszę pytać, nie wiem co jeszcze może się przydać.

 

p.s. przepraszam za literówkę w opisie tematu, ale nie widzę opcji zmiany tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku, bo nie wiem czy próbowałeś (prawdopodobnie bedziesz musiał wydać to polecenie jako root):

ifup eth0

i może zadziała :P a jeśli nie to skoro masz wszystkie informacje z windowsa to spróbuj tak,

jako root (zresztą wszsytkie polecenia do końca już jako root):

service NetworkManager stop

pozniej:

ifconfig eth0 192.168.0.102 up

pozniej

route add default gw 192.168.0.1

no i jak dalej nie będzie chciało działać to dopisz do pliku /etc/resolv.conf (na poczatku pliku):

nameserver 192.168.0.1
nameserver 194.204.159.1
nameserver 194.204.152.34

powinno hulać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przetestuję we czwartek o ile dobrze sesja pójdzie :)

A co mogę zrobić w sprawie opcji II tzn automatycznego pobierania wszystkich adresów itp?

 

Przydałaby się też możliwość w miarę szybkiego przełączania między opcją I a II, bo dosyć często zmieniam "lokalizację" ;)

 

Polecenie:

ifup eth0

nic nie daje :) dalej jest czerwony krzyżyk, nie można wybrać nazwy połączenia. W system-config-network nadal niczego nie da się zmienić.

 

Kurczę, nie jestem kompletnym laikiem w sprawie Linuxów, co nie co wiem, a tu z głupią konfiguracją internetu nie potrafię sobie poradzić :/

 

p.s. nie wiem dlaczego słowo (_linuks_ → Linux) ORTów (przez ks a nie x) zaznacza jako błąd. Tylko pierwszy przypadek: Linux należy pisać przez x, resztę można spolszczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...