Skocz do zawartości

(fedora 10) Network Manager + Gtm 378 Czy Jak Kto Woli Globetrotter Module Hsxpa


Fr3on

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem skonfigurować w Network Manager połączenie z siecią Orange. Znalazłem na forum hasło, login, APN . Wpisałem wszystko w ustawieniach sieci w Network Manager (pin, hasło, login itd.) mimo to dalej nie mogę się połączyć z internetem ? W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wykryło ją automatycznie, czytałem że w wersji Fedory 9 i w nowszych są sterowniki dla tej karty. Więc raczej jest zainstalowana tak jak karta Wi-Fi.

Chyba to żaba po łące...

Albo jest albo nie. Musisz wiedzieć czy na pewno działa.

Jak próbujesz się łączyć, zobacz na dmesg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zainstalowana ,

usb 4-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
usb 4-2: configuration #1 chosen from 1 choice
usb 4-2: New USB device found, idVendor=0af0, idProduct=6911
usb 4-2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=4
usb 4-2: Product: Globetrotter HSDPA Modem  
usb 4-2: Manufacturer: Option N.V.
usb 4-2: SerialNumber: Serial Number

 

szukałem jeszcze trochę w necie, znalazłem jakieś skrypty obsługujące połączenia w Orange ale niestety nie działały więc je usunąłem. Przy próbie połączenia z Network Managera mam takie błędy :

 

Mar  1 20:26:14 localhost NetworkManager: <info>  Activation (ttyUSB0) starting connection 'Orange'

Mar  1 20:26:14 localhost NetworkManager: <info>  (ttyUSB0): device state change: 3 -> 4

Mar  1 20:26:14 localhost NetworkManager: <info>  Activation (ttyUSB0) Stage 1 of 5 (Device Prepare) scheduled...

Mar  1 20:26:14 localhost NetworkManager: <info>  Activation (ttyUSB0) Stage 1 of 5 (Device Prepare) started...

Mar  1 20:26:14 localhost NetworkManager: <info>  Activation (ttyUSB0) Stage 1 of 5 (Device Prepare) complete.

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <WARN>  init_done(): Modem initialization timed out

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <info>  (ttyUSB0): device state change: 4 -> 9

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <info>  Marking connection 'Orange' invalid.

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <info>  Activation (ttyUSB0) failed.

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <info>  (ttyUSB0): device state change: 9 -> 3

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: <info>  (ttyUSB0): deactivating device (reason: 0).

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: nm_system_device_flush_ip4_routes_with_iface: assertion `iface_idx >= 0' failed

Mar  1 20:26:24 localhost NetworkManager: nm_system_device_flush_ip4_addresses_with_iface: assertion `iface_idx >= 0' failed

 

EDIT

 

Udało mi się podłączyć pod fedorą modem z drugiego kompa ( ED 77) czyli skrypty od połączenia mam dobre. Jak znaleźć informacje o tym gdzie jest podłączony modem wewnętrzny ? W przypadku modemu zewnętrznego było to proste, odłączenie, podłączenie i oglądanie logów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...