Skocz do zawartości

Fedora Z Pendriva


laik

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzenie: Kupno magazynu Easy Linux nr. 2 (10)/2008 z płytą instalacyjną DVD z systemem Fedora 10(dwustronna płyta DVD wersja dla procesorów 32 – bitowych i 64 – bitowych.

 

Cel: Zainstalowanie systemu Fedora 10 w wersji 32 – bitowej na laptopie bez napędu optycznego i z zainstalowanym systemem linux suse 10 desktop edition.

 

Możliwości techniczne: Komputer stacjonarny z systemem operacyjnym Windows XP i odtwarzaczem DVD + 4GB pendrive’a firmy Kingston.

 

Dotychczas podjęte akcje: skopiowanie wszystkich plików z DVD na pendrive’a metodą zaznacz; kopiuj; wklej. Próba zmian opcji bootowania w biosie. Obie akcje bezskuteczne.

 

Dodatkowe utrudnienia: Wieloletni użytkownik windowsów = brak znajomości konsoli i zasad panujących w systemach operacyjnych linuksa. Brak jakiejkolwiek zdolności do samodzielnego myślenia (co w konsekwencji oznacza, że jak mi ktoś nie napisze że coś mam zrobić to sam na to nie wpadnę).

Doświadczenie z Linuksem – komputer włączyłem 9 razy w ciągu ostatnich 5 m-cy.

Nigdy wcześniej nie byłem na żadnym forum, więc nawet nie wiem czy temat dobrze zrobiony.

 

 

Proszę o pomoc w instalacji i z góry dziękuję laik1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie plików nic tu niestety nie da. Tutaj znajduje się liveusb-creator Fedory działający pod Windows. Może on sam ściągnąć obraz, albo wykorzystać już posiadany, ale do pendriva będziesz potrzebował obraz liveCD, a nie DVD. Opcja instaluj na dysk powinna być dostępna po odpaleniu systemu z pendriva.

[Edycja] Pamiętaj żeby wybrać Fedorę 10. Jeśli chcesz testować Fedorę to nie musisz nawet jej instalować, z pendriva odpali się gotowy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki programik unetbootin - pozwala instalować dowolnego Linuksa (do wyboru z menu nawet) na pendrive bez konieczności zmiany formatu (może być nawet na fat32.)

Genialne narzędzie i polecam (możesz sobie ściągnąć DVD Fedory i wrzucić jako instalator na Pendrive, możliwości nieograniczone)

Ostatnio się bawiłem dystrybucjami na USB i polecam SLAX`a najbardziej

Program działa pod Windowsem i Linuksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...