Skocz do zawartości

Ciągłe Pady Systemu Od Jakiegoś Czasu


maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem system z fedory 11 na fedorę 10 na laptopie (po aktualizacji się 11 wysypała).

Niestety tym razem jest kernel failure - dałem by wysyłał za każdym razem.

Jak teraz (bo w trakcie padu się nic nie da zrobić - system nie reaguje) sprawdzić czego dotyczy pad systemu (gdzie są logi - które normalnie można sprawdzić naciskając na szczegóły obok komunikatu kernel failure).

System wiesza się - nie reaguje na nic - po jakimś czasie wraca do normy - pojawia się kernel failure - ale jak nie zrestartuje go to znowu zawiecha tym razem na dobre.

Jak sprawdzić jaka jest przyczyna tego, czy może to być uszkodzenie laptopa itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi są w /var/log/. Zainteresuj się messages, dmesg, Xorg.0.log.

 

Używasz F10 stable, czy odhaszowałeś repo testing? Rozumiem, że w F11 nie miałeś takiego problemu. Wychodzi to na to, że problem jest w kernelu 2.6.27. Może odhaszuj repo testing, tam jest kernel 2.6.29 (tak jak w F11). Zobaczymy czy pomoże. Jeżeli nie chcesz testinga to zainteresuj się tym http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem że te zawiechy powoduje modem merlin u740 - zaznaczę że na żadnej innej dystrybucji Linuksa (z fedorą 11 włącznie!) i na Windowsie takich zwiech nie było.

W pewnym momencie poprostu połączenie się zawiesza i w tym momencie dostaje komunikat że wysłano logi o kernel failure. Wówczas przestają działać strony i komunikatory.

Gdy daje rozłącz zawiesza się na amen. Modem jest dobry działa na innych systemach bez zarzutu.

Co do przeglądania logów - wybaczcie ale nic z nich nie rozumiem, więc może ktoś z was powiedziałby mi którą część mam wkleić by je zanalizować.

 

$ uname -a
Linux 2.6.27.21-170.2.56.fc10.i686 #1 SMP Mon Mar 23 23:37:54 EDT 2009 i686 i686 i386 GNU/Linux

 

Seawolf: Nie sądzisz że z moją wiedzą (a nawet pomijając to) może mi się w systemie coś pomieszać gdy zainstaluje nowe jądro?

 

 

edit: czy zaznaczyć w źródłach oprogramowania: test updates

oto chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o to chodzi. Aktywuj przez System -> Administracja -> Źródła oprogramowania repozytoria testowe dla fedory i rpmfusion (free i nonfree), mają one w nazwie test updates. Następnie odpal jakąś nakładkę graficzną na yuma, yume, packagekit lub co tam innego używasz, niech odświeży ci listę repozytoriów. Powinieneś dostać listę oprogramowania z testowych repozytoriów do aktualizacji. Jeżeli chcesz to możesz zainstalować wszystko, jeżeli nie chcesz instalować oprogramowania z testinga, to po prostu zaznacz na liście kernel i ewentualnie kmod/akmod jeżeli używasz modułów z zewnątrz (np. sterowniki zamknięte ATI lub Nvidii). Jak coś nie jest jasne lub masz pytania to pisz. Chciałem ci podać rozwiązanie za pomocą jednej komendy ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...