Skocz do zawartości

Java Prosty Sklepik Z Baza Danych :(


linux_amator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem totalnym amatorem a mam zrobic projekt na zaliczenie - Sklep Internetowy. Myslalem o JSP, servlety, ale totalnie sobie z tym nie radze.

 

Nie umiem wczytac najprostszej bazy danych np w Accessie, nie wiem czy trzeba sciagac jakies sterowniki do tego, jak mialaby wygladac struktura projektu (np a ASP kod C# jest podpiety pod przyciski).

 

Przeczytalem juz chyba wszystkie mozliwe tutoriale na necie, przestudiowalem ksiazki, ale nie mam totalnie wiedzy. W programowaniu w JAVIE jako tako sie orientuje, ale zrobic projekt Web to dla mnie masakra.

 

Prosze jesli ktos ma cierpliwosc o rozpisanie jak matolowi, krok po kroku co trzeba robic zeby polaczyc sie z baza danych - co byscie polecli do takiego projektu.

 

To ma byc prosty sklepik, bez zadnych fajerwerkow, czyto dydaktyczny przyklad - logowanie, panel administratora, dodawanie i odejmowanie przedmiotow do koszyka. I tyle. Jednak to mnie przerasta.

 

Probowalem NetBeans, Eclipse, zainstalowalem sobie Tomcata i wrzucalem tam pliki to katalogu /Webapps, ale nic nie idzie.

 

Nie wiem czy trzeba edytowac jakies pliki np server.xml Tomcata, czy tez NetBeans to sam zrobi. Czytalem juz tyle na ten temat, ale ciezko ruszyc :/

 

A ASP jest to duzo prostsze, tutaj po prostu nie mam (_wogole_ → w ogóle) ORT wiedzy.

 

Pozdrawiam i prosze o wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ktoś Ci opisał całą tę procedurę. Zobacz co regulamin mówi o pracach domowych. Pomoc, a zrobienie za Ciebie to co innego.

 

W eclipse robisz projekt, tam testujesz, dopiero jak działa i jest skończony to wrzucasz na serwer. Czyż nie? Więc niech Cię ta kwestia na razie nie męczy, a eksport projektu robisz do pliku.war i taki plik ładujesz przez managera na tomcata.

 

W kwestii tomcata: domyślnie wyłączone konto menagera włącza się tak

* http://tomcat.apache.org/tomcat-4.0-doc/manager-howto.html

 

Ale znaj moje dobre serce:

* razem z tomcatem masz podane przykłady od razu na głównej !

* http://coreservlets.com/ + starsza http://archive.coreservlets.com/

przerób tę stronę od A-Z, bo tam jest prawie cała książka.

Wróć, pomyliłem się, tam jest cała książka: http://pdf.coreservlets.com/

* spolszczone przykłady na ftp z helionu http://helion.pl/ksiazki/jsp2w2.htm

* życzę miłej zabawy ;)

 

Jak Ci nie działa, to próbuj dalej. Nawet koło samo się nie wynalazło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzycie Javy w tym wypadku nie ma sensu, zeby najprostasza rzecz zrobic, trzeba sie niezle napracowac.

Natomiast w PHP i MySQL mozesz cos takiego zrobic w 3,4 godzinki.

Naprawde polecam, dodatkowo jest cala masa poradnikow na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - ASP tez byłoby dobre. Tylko niestety musze to zrobic w JAVIE, w czyms pokrewnym do JAVY - co byście polecili Panowie i Panie? Myslalem o JSP, albo servlety ?

 

Dzis sie caly czas meczylem, ale w koncu udalo mi sie nawiazac za pomoca JAVY powiazanie z BAZA danych w Accessie. Tylko ze jest to strasznie pracochlonne, a wlasnie PHP, MySQL daloby rade o wiele lepiej.

 

Nawiazujac to polaczenie z baza danych - mam 3 pliki skladajace sie na ta aplikacje. Aplikacja potrafi dodac, usunac, edytowac studentow w bazie. Tylko co teraz - czy da sie to jakos bezbolesnie przetranportowac np do serwletu czy JSP ?

 

Bo piszac w samej JAVIE to mozna sie zaorac :(

 

Prosilbym o wskazowki, odnosnie technologii jaka wybrac - to powinno byc zwiazane z JAVA (niefortunnie, ale tak juz jest). Na pocieszenie ze nie ma byc zadnych wodotryskow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jboss to się chyba powinno dać prosto zrobić.

 

hmm jboss ma uzasadnienie tylko jezeli kolega bedzie chcial to zrobic ladnie transakcyjnie i w oparciu o EJB

a skoro chce prosto i szybko to niech go reka boska bronii :)

 

mozna ewentualnie uzyc hibernate zeby zrobic mapping bazy danych i uniknac koniecznosci

pisania SQLek z palca ale przy tej randze problemu to strzelanie z armaty do wrobla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tego najlepszy bedzie prosty edytor jak np vi,

 

Vi ? Jesteś bez serca!

Zanim dojdzie że trzeba wcisnąć "a" aby móc wpisać tekst minie tydzień

 

Eclipse jest do wszystkiego dobry, ogólnie rzecz biorąc to jedyny program który działa w tempie nadającym się do wydajnej pracy napisany w JAVIE . Pomijając fakt że jeden z niewielu napisanych w tym języku które udało mi się w ogóle uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vi ? Jesteś bez serca!

Zanim dojdzie że trzeba wcisnąć "a" aby móc wpisać tekst minie tydzień

 

jak jest prawo reczny to do "i" bedzie miec blizej :)

 

ale moze masz racje, chociaz jak sie nauczy podstaw to tylko na dobre mu wyjdzie

vi jest chyba na kazdej unixowej maszynie, a czesto nie ma nic innego a tu trzeba cos szybko poprawic

i wtedy jest jak znalazl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...