Skocz do zawartości

Wciąż Stara Wersja Gtk-murrine-engine


Piotr Pyclik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w oczekiwaniu na F11 używam teraz Rawhide, gdzie w repozytoriach, ku mojemu zaskoczeniu, paczka gtk-murrine-engine wciąż jest w wersji 0.53.4. Najnowsze Murrine to już 0.90.3, sporo motywów graficznych nie chce już działać ze starszą wersją. Postanowiłem skompilować Murrine samodzielnie... Dawno temu na Slacku zrobiłbym to zwyczajnie z ./configure && make && make install, na Ubuntu używałem już checkinstall, ale na Fedorze postanowiłem zbudować "normalnego" RPM-a.

 

Na Fedora Package Database zauważyłem, że paczka gtk-murrine-engine od dłuższego czasu jest "osierocona"... Na Koji są nawet jakieś paczki, ale najnowsza wersja ma oznaczenie jakoby była budowana dla Fedory 12 (?!). Postanowiłem więc ściągnąć plik spec i zbudować paczkę samemu. Spec wymagał drobniutkich modyfikacji, potem zrobiłem wszystko zgodnie z takim fajnym poradnikiem i tyle... Paczka się zbudowała, zainstalowałem ją i działa.

 

Teraz mam w związku z tym wszystkim pytanie - w czym problem? To serio jest takie proste, czy może coś robię źle? A jeśli jest takie proste, to dlaczego od tak długiego czasu gtk-murrine-engine w Fedorze jest w prehistorycznej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to by wychodziło... Po prostu dziwię się, czemu ktoś nie poświęci max 5 minut i nie zbuduje takiej małej, w dodatku dość często używanej, paczuszki. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie ma przypadkiem jakichś haczyków w tym temacie i co mogę zrobić, żeby ewentualnie taką paczuszkę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to by wychodziło... Po prostu dziwię się, czemu ktoś nie poświęci max 5 minut i nie zbuduje takiej małej, w dodatku dość często używanej, paczuszki. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie ma przypadkiem jakichś haczyków w tym temacie i co mogę zrobić, żeby ewentualnie taką paczuszkę udostępnić.

 

1. Może ta osoba ma 1000 takich paczek.

2. Może ktoś zmienił dystrybucję i nie jest mainanerem no more,

3. Może ktoś zwyczajnie zmarł

4. Może napisz że się zajmiesz tą paczką, poczytaj tylko może odrobinkę jakie są standardy tworzenia. Na wersję 11 nie dostanie się na pewno ale na 12 pewnie już tak.

Jak masz w wersji x86_64 to chętnie przygarnę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersję 11 nie dostanie się na pewno ale na 12 pewnie już tak.

 

A to dlaczego? Dajesz review requesta, (potrzebujesz chyba jeszcze sponsora), wrzucają do rawhide po jakichś-tam testach, a potem jak stabilne to do -testing, aż w końcu do stable. Nie musi to trwać całe pół roku aż do kolejnego distro.

 

Nie znam się na paczkowaniu jeszcze za dobrze (tylko kilka paczek dla siebie zrobiłem), ale wrzucają nowe paczki "w środku" czasu dystrybucji (że tak to ujmę ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, poczytam o standardach tworzenia paczek. Paczkę wrzuciłem na Rapidshare. U mnie działa jak wcześniej wspominałem, ale oczywiście cuda się zdarzają.

 

AAAAA!!! No nie... na rapidshare O.o

 

Jest tyle różnych serwisów, a akurat na rapida musiałeś wrzucić... bez komentarza proszę...

 

Popytałbyś trochę, a na pewno ktoś z forum by Ci udostępnił lekko miejsca na rpmki. Mozesz też na fedorapeople.org wrzucić - pewnie proces rejestracji krótki jest.

 

 

EDIT$

No i dlaczego tylko x86_64? :|

Nie posiadam tej architektury. Mógłbyś SRPM jeszcze wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...