Skocz do zawartości

Instalacja Fedory - Czy To Dobry Pomysł?


pior

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy post wiec po pierwsze mowie: Czesc wszystkim uzytkownikom.

A teraz konkretnie.. po co wlasciwie tutaj jestem.

Od pewnego czasu chodzi mi po glowie instalacja Fedory (2). Moze nie bylo by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, ze bylby to pierwszy system linuksowy instalowany samodzielnie na moim domowym PC. Dotychczas na Linuksie pracowalem tylko w szkole przy roznych okazjach (na dystrybucjach Red Hat , Slackware, Debian) jednakze dopiero gdy spotkalem ja(fedore).. zakochalem sie ;-) urzekla mnie jej lekkosc i o dziwo, w porownaniu do innych dystrybucji z ktorymi mialem do czynienia.., pelna niezawodnosc?! jest to zupelnie inne zachowanie niz te o ktorych czytam na roznych forach... (klopoty..klopoty i jeszcze raz klopoty..). Tak czy inaczej.. pytanie brzmi: czy uwazacie ze instalacja Fedory jest dobrym pomyslem? czy jako zwykly uzytkownik, z malym odswiadczeniem linuksowym nie zawiode sie na niej? Poza tym niepokoja mnie rozne problemy natury fedorowo-hardware'owej.. dlatego pozwole sobie opisac wnetrznosci mojego PC i poprosic was o opinie czy fedora jest z tym kompatybilna:

płyta: Abit NF7-S (dzwiek i siec zintegrowane)

procesor: AMD Athlon2500

grafika: nVidia GeForce4 MX440 (producent insidetnc)

CD/CD-RW: oba firmy LG .

to chyba tyle.. czekam na opinie: czy naprawde warto ? :-)

pozdrawiam wszystkich.

pior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam na co tak czekac :)

mam nadzieje tylko ze z tym selinux nie bedzie sie mieszało bo teraz bedzie właczony defaultowo

co jeszcze szkoda ze firefoxa 1.0 nie bedzie , (ma za 2 dni wyjsc) ,

szkoda ze xfce przyszłego (już beta 2 jest) nie będzie ,

reszty to nie wiem ,ale licze ze cos pokombinowali z czasem uruchomenia sie , cos mieli skrypty pozmieniac , aha i mam nadzieje ze alsa bedzie dzialala jak nalezy bo teraz to raz mi dziala raz nie

a tak (_wogule_ → w ogóle) ORT to juz mogla by wyjsc ta 3 , 2 mialem ze 2 dni przed premiera oficjalna a z 3 nie ma przecieków ( chodzi mi o wersje na cd nie dvd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez mam zamiar sciagnac sobie FC 3, obecnie uzywam MDK 10.1 Offical na notebook'u Fujitsu Siemens Amilo M 1420 (1,5 Centrino 2MB Cache, Ati Mobility Readon 9600 128 MB, 40 GB, 512 RAM, Nec dwdrw ND-5500A) - nie wszystko dziala tak jak powinno, nie dalem rady skonfigurowac opci speedstep, ani karty wirless (Intel 2200BG). Moze ktos z was, ma podobny sprzet i jakies sugestie... ?

 

---

MDK sux, dlatego sie przesiadam, mam nadzieje ze Fedora okaze sie lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pior

Mam niemalże taki sam sprzet ;)

płyta: Abit NF7-S (dzwiek i siec zintegrowane) Tu byl problem z instalacja sterów do nForce 2 przy tej plycie glownej... ale na Fedora Core 1... :) 2 i 3 bedzie luz... z reszta w 1 tez działało.. ale bez pomocy @gajownika sie nie obeszlo :);)

procesor: AMD Athlon 2400+ ( no to nie barton tak jak twoj.. ale co to za roznica przy isntalacjii os)

grafika: nVidia GeForce4 TI4200@Ti4600 (Gainward) :) ale przeciez nvidia to nvidia.. a o instalacji sterow jest duzo na forum..

CD-RW: LG .

Zainstalujesz to sie przekonasz... tylko najważnieszje to bądź cierpliwy i niezniechecaj sie zbyt szybko... nawet jak rozwiazanie bedzie trudne.. i bedzie dlugo trawlo szukanie odpowiedzi... :/

Nie odpusczaj sobie bo imho naprawde warto pracowac na tym systemie...

tylko duzo nauki.. ale przyjemnej nauki :)

 

@#Reszta :)

Ej chłopaki w każdym topic'u jest gadka o FC3... uspokójcie sie :) ... bez nerwów... :)

Ja wiem, że to emocje... ale bez przesady :)

 

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam fedore bardzo gorąco

uzytkownicy RedHata to oczywista i naturalna migracja na fedore

Aurox mnie zawiodl pare razy

Mendrake niewytlumaczalna niechęć

plusy co do fedory

- ogrom programow

- genialne forum

- chodzi od swojego istnienia bez zadnych klopotow na moim kompie

jestem z tej dystrybucji zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu byl problem z instalacja sterów do nForce 2 przy tej plycie glownej... ale na Fedora Core 1... :) 2 i 3 bedzie luz... z reszta w 1 tez działało.. ale bez pomocy @gajownika sie nie obeszlo :);)

Hehe, pamietam jak zaczynałeś przygodę z Linuksem :lol: Narzekałeś, że to takie trudne i w ogóle ;-) Minęło zaledwie kilka miesięcy i samemu już pomagasz innym.

 

Miło widzieć, że nie zmarnowałem swojego czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...