Skocz do zawartości

Dwie Wersje Glibc Na F11


dbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję w F11 zainstalować glibc 2.7 obok tych, które są standardowo czyli 2.10. Po co mi to? Ano po to, że muszę używać pewnej aplikacji, która nie działa z glibc nowszym niż 2.7, a dostępu do źródeł nie mam i mam szns mieć. Przetrząsnąłem sieć i znalazłem opis metod polegających na doinstalowaniu w jakimś katalogu dodatkowej wersji glibc i ustawianiu tego katalogu w LD_LIBRARY_PATH, wywoływaniu LD_PRELOAD z potrzebnymi bibliotekami, odpalaniu aplikacji przez ld, itd. Za cholerę nie chce działać. Ponieważ glibc 2.7 przegrałem z F8, więc pomyślałem, że może coś pomoże jak skompiluję ze źródeł na maszynie docelowej. Kompilowałem oryginalne źródła z gnu.org, źródła wyciągnięte (i patchowane) z paczek src.rpm Fedory, męczyłem też rpmbuildem. Ale kompilacja wywala się za każdym razem w pewnym momencie i koniec. Robił może ktoś takie dziwadło jak używanie dwóch wersji glibc równolegle? Jeśli tak to bardzo proszę o jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz zainstalować?

Będzie prościej. Na pewno, ktoś przed Tobą już z tym walczył.

 

Nikt nie walczył bo to specyficzny, komercyjny soft i nie ma szans odpalić go inaczej. Zresztą to nieistotne, po prostu potrzebuję mieć drugą wersję glibc w wersji 2.7 i móc z tymi glibcami odpalać aplikację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i niestety nie chce działać. Opis w linku, który podałeś jest z 2005 roku, więc albo coś się pozmieniało, albo robię coś nie tak.

Próbowałem też chrootować katalog z zamontowanym dyskiem na którym jest F8, ale wtedy drze ryja że nic nie ma w /proc. Być może skopiuję z proca to co się da przy odpalonej F8 na bok, a potem przed chroot na F11 po prostu go tam wgram. Chociaż średnio mi się podoba takie rozwiązanie, raz że mało eleganckie, dwa że nie wiadomo czy wszystko będzie działało prawidłowo, a trzy konieczność trzymania na dysku F8.

 

Dzięki za odzew, jestem otwarty na wszelkie pomysły jak to zmęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też chrootować katalog z zamontowanym dyskiem na którym jest F8, ale wtedy drze ryja że nic nie ma w /proc.

do pełnej radości w chroot robiłem:

mount --bind /proc /mnt/chroot/proc
mount --bind /sys /mnt/chroot/sys
chroot /mnt/chroot /sbin/start_udev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od tego jakiego ma kompa :). jak ma conajmniej 2 rdzenie to bez problemu pojdzie. przydaloby sie troche ramu :). mozna smialo kvm uzywac, postawilem sobie ostatnio nawet freebsd na tym i smiga ze az milo. a mozna jeszcze sprobowac debootstrapem zainstalowac system. chyba fedora tez oferuje cos swojego (fedbootstrap jakos tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...