Skocz do zawartości

[f11] Tibia 'zamraża' System.


siusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem klienta gry Tibii (tak wiem, ale lamer), rozpakowałem, jak napisano w instrukcji i uruchomiłem.

Próbowałem zarówno z konsoli jak i dwuklikiem, ale wszystko skutkuje 'zamrożeniem' system, tzn. System nie odpowiada na żadne bodźce, nie da się nawet ruszyć myszką, a diody sygnalizujące pracę laptoka, procesora czy czegośtam nie migają. Pozostaje tylko restart, nic więcej. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Z tego co szperałem w googlach, system ma standardowo wgrane sterowniki dla karty graficznej, którą mam w laptoku. Poza tym nie miałem żadnych innych problemów.

 

Pozdrawiam, Siusiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 0c)
Subsystem: Lenovo Device 383e
Flags: bus master, fast devsel, latency 0
Memory at fc100000 (64-bit, non-prefetchable) [size=1M]
Capabilities: <access denied>

 

Ups. Czyżby to <access denied> znaczyło, że nie mam sterowników ? A jeśli tak, to jakich pakietów potrzebuję ?

Przepraszam, jestem jeszcze początkującym użytkownikiem Linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie jest rozwiązanie, ale może spróbuj przez wine uruchomić klienta Windowsowego, przynajmniej będziesz miał jak grać podczas oczekiwania na odpowiedzi na forum :)

 

<boycott ATI&INTEL mode on>

 

Na przyszłość raczej wybieraj notebooki z kartą nvidii - brak problemów. Najpewniej to zwyczajnie wina sterownika, różnie miałem z intelem,.

 

</boycott ATI&INTEL mode off>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, z nVidia nie miałem żadnych grubszych problemów u siebie póki używałem (i używam nadal) kmod-nvidia :)

Hmm zamrożenie...dziwne bowiem ta gra jest tak prosta (technicznie), że powinna chodzić nawet na starym S3 Savage z 16 MB pamięci...(tak z powietrza rzuciłem kartę)

Chyba tylko sterownik może być przyczyną, bo raczej nie karta w sensie np. uszkodzenia...

Hmm sprawdź ewentualnie czy masz poinstalowane to co tam wymagają

Jak?

Można np. tak, jeśli wymagają dajmy na to glibc:

yum list glibc

Jeśli będzie po prawej od danego pakietu Installed, znaczy, że go masz

Możliwe jest stosowanie znaków * np.

yum list *glibc*

ale wtedy może być długa lista wynikowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zarówno z konsoli jak i dwuklikiem, ale wszystko skutkuje 'zamrożeniem' system, tzn. System nie odpowiada na żadne bodźce, nie da się nawet ruszyć myszką, a diody sygnalizujące pracę laptoka, procesora czy czegośtam nie migają. Pozostaje tylko restart, nic więcej.

 

a toto nie wymaga czasem Javy? u mnie takie cos wystepuje jak chce np ogladac relacje na zywo na Onecie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Javy nie, za wolno by to chodziło :D

* Linux with libc version 6 or later
* X-Window system installed
* Hardware accelerated graphics driver
* 40 MB free hard disk space
* A connection to the internet

Wymagania klienta pod Linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Czyżby to <access denied> znaczyło, że nie mam sterowników ? A jeśli tak, to jakich pakietów potrzebuję ?

Przepraszam, jestem jeszcze początkującym użytkownikiem Linuksa.

 

Access denied oznacza, że lspci -vv uruchomiłes z usera a nie z roota przez co nie ma dostępu do tych danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...