Skocz do zawartości

Iptables - Odrzucenie Pakietu Udp


linuxnew

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuje regulke iptables ktora odrzuci konkretny pakiet udp np. piąty z kolei czyli pierwsze 4 przepusci, piąty odrzuci a następne znow bedzie przepuszczac. walczylem z przelacznikiem -m limit ale tam chyba nie ma okpcji okreslenia konkretnego pakietu. czy ktos moze mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuje regulke iptables ktora odrzuci konkretny pakiet udp np. piąty z kolei czyli pierwsze 4 przepusci, piąty odrzuci a następne znow bedzie przepuszczac. walczylem z przelacznikiem -m limit ale tam chyba nie ma okpcji okreslenia konkretnego pakietu. czy ktos moze mi pomoc?

 

Ja to bym zastosował takie bullet-proof rozwiązanie:

uruchomił iptraf,

obserwował pakiety:

1

2

3

4

pac - odłączam kabel i czekam chwileczkę

5

podłączam kabel

i znowu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty proponuję przenieść na IRC-a i nie offtopujcie tak proszę. :rolleyes:

 

@linuxnew

Opcja, o której musisz przeczytać więcej w manualu nazywa się statistic. Poniżej podaje jak to mniej więcej ma wyglądać, ale regułka nie jest kompletna (żebyś musiał doczytać).

-m statistic --mode nth ...

 

Ciekawi mnie jednak po co Ci takie cudo?? Na pewno DoS-a tym nie zatrzymasz...

Poza tym _zawsze_ podawaj wersję systemu, w starszych iptables odpowiednią funkcjonalność zapewnia inny moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty proponuję przenieść na IRC-a i nie offtopujcie tak proszę. :rolleyes:

 

@linuxnew

Opcja, o której musisz przeczytać więcej w manualu nazywa się statistic. Poniżej podaje jak to mniej więcej ma wyglądać, ale regułka nie jest kompletna (żebyś musiał doczytać).

-m statistic --mode nth ...

 

Ciekawi mnie jednak po co Ci takie cudo?? Na pewno DoS-a tym nie zatrzymasz...

Poza tym _zawsze_ podawaj wersję systemu, w starszych iptables odpowiednią funkcjonalność zapewnia inny moduł.

 

 

Mam aplikacje klient-serwer i musze ustalic jak zachowa sie przy zagubieniu n-tego pakietu. Jesli chodzi o Twoja podpowiedz to otrzymuje blad:

Couldn't load match `nth':/lib/xtables/libipt_nth.so

Jak rozumiem nie mam wbudowanej tej opcji w iptables. korzystam z debiana jajko 2.6.26. Jest jakis prosty sposob aby mozna bylo z tego korzystac? w google niby cos znalazlem ale jest tak zawiklane ze szkoda gadac...

I dzieki w koncu za jakis konkret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł w kernelach 2.6.27 i 2.6.26 jest taki sam, chyba, że wielcy patchowacze dystrybucyjni coś namieszali...

 

Proponuję przeczytać odpowiednią sekcję w manualu i próbować z regułkami w stylu:

iptables -A INPUT -p udp -m udp --dport 1234 -m statistic --mode nth --every 10 -j DROP

U mnie takie coś działa bez problemu (F10). Moduł z rozszerzenia nth to dawne dzieje, zastąpił go statistic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...