Skocz do zawartości

Problemy Z Anakondą


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to zwykle u mnie bywa mam problemy z instalacją Fedory 11 na sprzęcie wymienionym w stopce :)

Instalator wywala mi się już przy starcie anakondy. Wywala (Unsupported PPC Platform) chociaż mój komp jest jak najbardziej wspierany przez Fedorę. Ciekawe jak to przetestowali i u kogo to działało. Wygląda na to że twórcy poszli na łatwiznę niestety i wydali coś niesprawdzonego do końca. Opis mojego problemu jest tutaj: http://www.powerdeveloper.org/forums/viewtopic.php?t=1705

 

A teraz do rzeczy. Czy anakonda jest zapisana w vmlinuz? Jeśli tak to skąd pobrać najnowszą przeznaczoną dla Fedorki11 wersję? Może już coś jest poprawione?

No chyba że ktoś mógłby dać znak twórcom że jest coś nie halo z anakondą. Bo u mnie angielski nie jest na tyle komunikatywny aby z kimś się dogadać a temat na forum wymienionym wyżej zapodał kolega z którym niestety nie mam kontaktu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowales inna wersje plyty cd? np netinstall albo pelne dvd ? uruchamiales w trybie tekstowym instalator?

 

Próbowałem. Wersja vmlinuz jest taka sama i na dvd, cd i cd netinstall. W trybie tekstowym to nie wiem jak nawet. Podpowiedz. Muszę jakoś przerwać wczytywanie anakondy czy co zrobić?

Uruchamiam poprzez gruba tak (zapis z gruba):

 

menuentry "Fedora11 (preupgr2.6.27.25-170.2.72)" {

set root=(ide0,1)

linux /upgrade/vmlinuz preupgrade repo=hd::/var/cache/yum/preupgrade stage2=hd:UUID=ee3522b0-3c5d-46c5-959f-5c2409fde5d7:/upgrade/install.img ks=hd:UUID=ee3522b0-3c5d-46c5-959f-5c2409fde5d7:/upgrade/ks.cfg video=radeonfb:1024x768-8 ro

initrd /upgrade/ramdisk.image.gz

 

to już była moja ostatnia deska ratunku i zrobiłem upgrade z F10 i chciałbym teraz dokończyć instalkę ale3 się niestety wywala tak samo jak i przy starcie z DVD czy CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vmlinuz to tylko jadro linuksa... anaconda to instalator... proponuje dopisan na koncu linii linux text.

 

Dopisałem chyba w dobrym miejscu:) Wygląda teraz to tak:

 

menuentry "Fedora11 (preupgr2.6.27.25-170.2.72)" {
set root=(ide0,1)
linux /upgrade/vmlinuz preupgrade repo=hd::/var/cache/yum/preupgrade stage2=hd:UUID=ee3522b0-3c5d-46c5-959f-5c2409fde5d7:/upgrade/install.img ks=hd:UUID=ee3522b0-3c5d-46c5-959f-5c2409fde5d7:/upgrade/ks.cfg video=radeonfb:1024x768-8 ro text
initrd /upgrade/ramdisk.image.gz

 

I nadal anakonda próbuje wstać bezskutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić instalkę z chroot pomijając anakondę. Szczerze powiem, że o ile w przypadku Fedory udało mi się tak całe ciało zmontować, to z PLD mam rękę i nogę :P Metoda ciężkawa, ale w teorii "działa zawsze".

 

ps. a sumy płytki sprawdzałeś?

 

Płytki sprawdzałem. Ale ten kłopot mają wszyscy użytkownicy Pegasosa, którzy chcą zainstalować Fedorę. Najśmieszniejsze jest to, że normalną instalkę można było przeprowadzić tylko z Fedorą 6 i 8. Potem było coraz gorzej. Z płyt nie działała instalka a można było tylko do F10 dojść poprzez update z netu. No ale F11 pobiła wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...