Skocz do zawartości

Linux czy Windows - kto wygra?


marcYr

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj złożyliśmy Klientowi ofertę na 200 stanowisk komputerowych opartych o Fedorę. Klient sam o nią poprosił :)

Wow!

Co to za klient? Nie pytam o nazwe bo to tajemnica handlowa - ale branza/profil dzialania?

Tak nagle firma chce ZMIENIC caly soft (co z istniejacym - wyrzucaja? migruja do innych oddzialow?) czy to NOWE stanowiska?

Jak czeste to przypadki (takie oferty)?

 

Pytam bo bardzo interesuje mnie temat linux+biznes (wszelkie aspekty ekonomiczne - nie techniczne) i Jerzy jak bedziesz mial chec odpowiedziec na moje pytania to zapewne zasypie Cie zaraz nastepnymi ;)

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilent dział w branży telekomunikacja, jeden z największych dilerów GSM w Polsce.

 

Chce uniezależnić się od M$. Jest to przesiadka z Windy. Jednak w firmie zostanie wiele kompów z Windą bo działają na nich programy do rozliczania aktywacji (wymóg operatora). W miejsce M$ Office wchodzi OO.

 

Jak pisałem wcześniej rynek się zmienia, klienci dojrzewają i liczą pieniądze.

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilent dział w branży telekomunikacja, jeden z największych dilerów GSM w Polsce.

 

Chce uniezależnić się od M$. Jest to przesiadka z Windy. Jednak w firmie zostanie wiele kompów z Windą bo działają na nich programy do rozliczania aktywacji (wymóg operatora). W miejsce M$ Office wchodzi OO.

 

Jak pisałem wcześniej rynek się zmienia, klienci dojrzewają i liczą pieniądze.

 

pozdrawiam, Jerzy

 

Ja w ogóle dziwie się, że ten proces zaczął się tak późno. Jedyną poważną barierą w tym przypadku jest jakaś niezrozumiała dla mnie blokada i nastawienie negatywne do wszystkiego a przede wszystkim brak inicjatywy.

 

Często obserwuję pracę ludzi w różnych środowiskach zawodowych gdzie ich praca przy komputerze ogranicza się wyłącznie do sporządzania pism, odbioru poczty i doprawdy głęboko zastanawiam się dlaczego marnuję się tyle pieniędzy. W miejsce niezliczonych pakietów M$ Office, antywirusów firewallów itp. można było by zaoszczędzone pieniądze zainwestować w szkolenia i inne przydatne dla firmy aspekty. (nie będę wspominał, że wszyscy przecież wciąż narzekają na brak pieniędzy - marnując je wciąż zakupując następne antywirusy, pakiety M$ itp. które zresztą nie są w pełni wykorzystane...)

 

Pomijam oczywiście zapotrzebowania specjalistyczne (niestety głownie koncentrowane na środowisko windows - mowa tu np. o księgowości)

 

Sytuacja jest nad wyraz chora i mało racjonalna... ale jak słusznie zostało to już zauważone - powoli ulega zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...