Skocz do zawartości

Ogólnie O Linuksie


Miszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic już nie pisałem na tym forum Fedory także witam wszystkich maniaków Linuksa :)

Chcę napisać o ciekawej sprawie którą przeczytałem ostatnio na Osnews a mianowicie tu macie linka: http://osnews.pl/microsoft-kontratakuje

Ja osobiście jestem zszokowany tym co zobaczyłem: Gigant MS zaczyna walke z Linuksem! A o co chodzi bo pewnie myślićie żem stuknięty i, że robi to cały czas. Nie chodzi też o treść, która jest zdeczka wątpliwa i której wiarygodność można podważyć. Otóż informacja jest dla sprzedawców czyli nie informatyków. Znacie pewnie tą anegdote, że przeciwnika najpierw się ignoruje, później się go wyśmiewa, kolejnym krokiem jest walka z nim. Myśle, że Microsoft właśnie uczynił mały krok w tym temacie. A to jest tylko i wyłącznie korzyść na strone przeciwnika. Dlaczego? Proste- taki sprzedawca dowiaduje się, że istnieje konkurent wielkiego Microsoftu! Następnie z ciekawości wyszukuje coś na ten temat w internecie, poczyta powiedzmy, że zignoruje i dalej będzie używał Winowsa. Za jakiś czas(mniejmy nadzieje) MS znowu wyda jakąś antyreklamę Linuksa, może wtedy też zignoruje. Jednakże czym więcej tego tym większa korzyść do Linucha, bo ludzie są informowani, że ISTNIEJE alternatywa dla Windows. Jak pisałem akcja skierowana narazie jest dla sprzedawców, jednak mniejmy nadzieje, że za jakiś czas pojawią się podobne billboardy na terenie całego USA a później Europy :) Trzeci etap powoli się rozpoczyna :) Uważam, że to niesamowity cios w swoje własne plecy.

 

Inna sprawa, o której chciałem napisać to też wielka korzyść dla pingwina. Powoli moim(subiektywnym) zdaniem szykuje się rewolucja w dziedzinie gier komputerowych. Ostatnio można było usłyszeć nowej technologii, która pozwoli grać za pomocą jedynie przeglądarki(z zainstalowanym flashem). Pozwoli to zarazem grać w końcu w co tylko chcemy pod Linuksem. Wyobraźcie to sobie co- dzieciakom, będzie stało na przeszkodzie aby zainstalować inny system? Nic! Nowy sprzęt chodzi, muzyka, filmy, internet chodzą. I w dodatku gry też! Czego więcej trzeba i co stoi na przeszkodzie aby zainstalować Linuksa? W dodatku darmowego i legalnego. Niby drobnostka, ale ważne z tego względu, że to najczęsciej właśnie najmłodsi są ciekawscy świata i szukają wszelkich alternatyw czy to w świecie realnym czy wirtualnym. Ja to widze tak, że jeżeli ta opisywana technologia dojdzie do skutku, w 3 lata z magicznej granicy 1% udziałów zrobi się coś koło 5% i dalej będzie rosnąć. Czym dalej tym tylko lepiej- i MS o tym wie dlatego podejmuje walke :)

 

A wy co myślicie o tym co tu opisałem i jaka jest wasza wizja przyszłości Linuksa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co tym przejmowac, to stary pseudo-tech-belkot microsoftu. o viscie tez mowili ze super a potem przyznali ze klapa. ja bym sie tylko jednym martwil zeby microsoft nie przejal novela a z nim wszystkich praw do uniksa bo to wtedy bedzie katastrofa dla calego opensource. zapominaja o tym ze nie ma gwarancji ze windows 7 dostanie poprawki tez ;], poza tym slyszal ktos zeby m$ wyplacil uzytkownikowi odszkodowanie jak straci dane? chyba nikomu jeszcze - przeciez zawsze mozna powiedziec ze to wina uzytkownika. co do gier to dzialaja stare tytuly ale byc moze to sie zmieni. latwiej by bylo jakby gry korzystaly z opengl a nie z directx - no ale da sie przezyc. i po cholere mi w linuksie windows live ? to google juz nie wystarczy?:D tak czy owak - mozna to spokojnie olac. do tej pory balmer nie przedstawil na papierze rzekomych 200 patentow ktore lamie linux ( a moze on nie wie ze to jest gnu/linux a nie linux). przyklad kolejnego FUD... inna sprawa ze sie boja straty udzialow, za kilka lat analitycy szacuja ze spadnie udzial windowsa do ok 50% a wzrosnie MaxOS'a. dni m$ sa policzone (mam taka nadzieje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoli to zarazem grać w końcu w co tylko chcemy pod Linuksem. Wyobraźcie to sobie co- dzieciakom, będzie stało na przeszkodzie aby zainstalować inny system? Nic! Nowy sprzęt chodzi, muzyka, filmy, internet chodzą. I w dodatku gry też! Czego więcej trzeba i co stoi na przeszkodzie aby zainstalować Linuksa?

 

1. Nie pozwoli grać to we wszystko co chcemy ale raczej w dość prymitywne gry (quake live jednak szczytem osiągnięc technilki nie jest).

2. Wiele będzie stało na przeszkodzie, chociażby przyzwyczajenia

3. Ludzie uważają że im więcej coś kosztuje to jest lepsze, nie wytłumaczysz tego.

 

Przyszłość jest taka że trzeba poczekać następne 10 lat aby zrobić następny krok. MS się zaplątał w tym że nic nowego nie wymyśla tylko zmienia interfejs, jest więc czas aby go podgonić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...