Skocz do zawartości

Install Fedory Na Partycji Podstawowej


vip13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy jesli zainstaluje Fedore 2 na partycji podstawowej i doinstaluje windowsa na partycji rozszerzonej (dysku logicznym) to czy Grub skasuje mi sie i bede musial go doinstalowac. Mam z tym wielkie problemy gdyz mam plyte Asus P4S-X i by odpalic plytke bootowalna to musze w biosie wylaczyc hdd gdyz inaczej wlacza mi sie system z dysku twardego. Jednak gdy wylacze uruchamianie dysku twarego instalator (rescue) nie moze wykryc dysku z linuxem.

Mam nadzieje ze mnie zrozumiecie.

Pozdrawiam! Vip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by odpalic plytke bootowalna to musze w biosie wylaczyc hdd gdyz inaczej wlacza mi sie system z dysku twardego

Nie wierzę, to takie coś jest w XXI wieku możliwe?

Owszem, znam płyty, które w ogóle nie pozwolą na boot z CD, ale taki wynalazek :o

/edit/ z tego zdumienia zapomniałem. Nie ma znaczenia czy na podstawowej, czy rozszerzonej. Fedore można instalować na podstawowej jak i na rozszerzonej. Na podstawowej muszą być starsze windowsy, XP może być na rozszerzonej. Instalacja jakiegokolwiek windowsa zawsze nadpisze każdy bootloader umieszczony w mbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, znam płyty, które w ogóle nie pozwolą na boot z CD, ale taki wynalazek :o

Moja wlasnie taka jest. Moze zle sie wyrazilem.Musze w biosie uruchamianie dysku bym mogl odpalic BootCD. Inaczej nie daje rady. Zawsze tak robilem.

Moj bios to AwardBios na plycie Asusa.

Z dyskietki startuje normalnie (z wlaczonym uruchamianiem hdd) ale cd jest na 3pozycji i nic nie mozna zmienic.

Na plycie CD mam inna wersje biosa do sfleshowania ale nei chce sie w to bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spróbuj najpierw założyć partycje dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT ale go nie instaluj zostaw miejsce na win

nie podzielone, zainstaluj winxp w miejcu które zostawiłeś wolne a dopiero potem

(_linuxa_ → Linuksa) ORT, boot loader dopisze ci winxp do listy uruchamianych systemów

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vip13 tak sie sklada ze znam te plyty... zobacz jak masz ustawiona sekwencje bootowania.. pierwszy powinien byc CD, drugi HDD-0. trzeba tylko dobrze poszukac... :)

 

co do instalacji: najpierw zainstaluj XP. podczas instalacji pozakladaj sobie partycje na windowsa i zostaw troche wolnego miejsca w ktorym podczas instalacji (_linuxa_ → Linuksa) ORT zalozysz partycje ext2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...